M.2 SSD anakartı bozar mı?

Mert Danış

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün öncesine kadar bir SSD aldım. Takmak için laptopu açtım M.2 yuvasındaki vida aslını bilmediğim bir sebepten yalama olmuştu bende vidayı sökmeyi denemekle riske girmeyip.
Bir bilgisayarcıya götürdüm o vidayı bir şekilde çıkardı M.2'yi taktı eve geldim bilgisayarı ilk açışımda problem yoktu bilgisayar açılırken başından kalkıp elimi yüzümü yıkamaya gittim geldiğimde bilgisayar kapalıydı ne yaptıysam açamadım tekrar o bilgisayarcıya götürdüm M.2'nin zarar verdiğini ve şu anda makinenın sıkıntısının büyük olduğunu söylüyor ama forumlardan araştırmalarım sonucu M.2 ne olursa olsun bilgisayara zarar vermez. Şu anda bilgisayar hala onda uğraştığını söylüyor. Son olarak şunu da ekleyeyim M.2 1 gün boyunca paketin dışında koruma kutusunun içinde kağıda sarılı olarak bekledi bilgisayarcıya götüreceğim için tekrar kutuya koymadım belki bunun bir etkisi olmuştur diye yazayim dedim her neyse. Sizden fikir almak için bu konuyu açıyorum M.2 SSD bilgisayara zarar verebilir mi? Ya da vidayı sökmeye çalışırken zarar mı verdi? Şimdiden teşekkürler.

Peki şu an ben ne yapmalıyım servise yaptırsam çok daha pahalı olacaktır eğer böyle bir şeyi bilerek yaptıysada bu bilgisayarcıyada yaptırmam beni zarara soktu hiç değilse kendisi kâara geçmesin
Başka bir bilgisayarcıyamı gideyim yoksa riske girmemek için masrafı göze alıp servisemi götüreyim

Bu adamla iş yapmasanız iyi (SSD öyle keyfe keder kısa devre yapmaz. İşin içinde iş var). İstanbul'da birkaç noktada laptopu ince eleyip sık dokuyan bebek gibi ilgilenen işinin erbabı olan insanlar var. Ekte attığım linkteki firma ile iletişime geçebilirsiniz. Kendim riske giremeyeceğim işleri bile temiz hallediyorlar.
YouTube kanalı:

Bu adamla iş yapmasanız iyi (SSD öyle keyfe keder kısa devre yapmaz. İşin içinde iş var). İstanbul'da birkaç noktada laptopu ince eleyip sık dokuyan bebek gibi ilgilenen işinin erbabı olan insanlar var. Ekte attığım linkteki firma ile iletişime geçebilirsiniz. Kendim riske giremeyeceğim işleri bile temiz hallediyorlar.
YouTube kanalı:
Dediğiniz yere mail attım geri dönüş bekliyorum. teşekkür ederim

Dediğiniz yere mail attım geri dönüş bekliyorum. Teşekkür ederim

Direkt olarak iletişim numarasını arayıp bilgi alsanız ya da WhatsApp'tan ulaşsanız daha iyi olurdu. Maile geç dönüyorlar çünkü.

Peki şu an ben ne yapmalıyım servise yaptırsam çok daha pahalı olacaktır eğer böyle bir şeyi bilerek yaptıysada bu bilgisayarcıyada yaptırmam beni zarara soktu hiç değilse kendisi kâara geçmesin.
Başka bir bilgisayarcıyamı gideyim yoksa riske girmemek için masrafı göze alıp servisemi götüreyim.

Hocam servisde götürmelisiniz anakart sıkıntısıysa yetkisiz birileri daha da kötü yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı