Çözüldü M.2 SSD BIOS ekranında gözükmüyor

• Konuyu başlatan Bay
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bugün yeni aldığım M.2 SSD'ye Windows kurmak için anakartıma taktım (ASUS B450 TUF Gaming plus). Fotoğrafta da göründüğü üzere M.2 portu boş görünüyor ama SSD algılanıyor (Corsair MP510). Bu normal mi?

Edit: Yukarıdaki yazıdan gün sonra sisteme taktığım ve içinde yedekler olan HDD'mi söktüğümde sistem açılmadı. Windows ISO'su olan USB'yi taktım sürücü seçim ekranına geldiğimde. SSD'de Windows'un kurulu olduğunu bir hata olmadığını gördüm. Yaklaşık 30 GB alan kullanılmıştı. Ama Boot etmiyor, sebebi ne olabilir? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 20210109_111255.jpg
    20210109_111255.jpg
    225,3 KB · Görüntüleme: 211
  • 20210108_103102.jpg
    20210108_103102.jpg
    207,8 KB · Görüntüleme: 112
Windows üzerinden disk yönetimine girin. Orada SSD'yi bulun. Sağ tıklayıp, yeni basit birim yapın. Sone next, next. Sonra bir daha deneyin.
Ayriyeten disk yönetiminin fotoğrafını atın. Windowsa girip.

Windows üzerinden disk yönetimine girin. Orada SSD'yi bulun. Sağ tıklayıp, yeni basit birim yapın. Sone Next, Next. Sonra bir daha deneyin.
Ayriyeten disk yönetiminin fotoğrafını atın. Windows'a girip.

Hocam SSD'yi ilk aldığımda onu yaptım. Ardından Windows'u kurdum. Ama şimdi Windows'a giremiyorum. Hal böyle olunca başlangıç onarma yapmaya çalıştım. Onarılamadığını söyledi. Ben de anlamadım.

Windows Boot Manager ile başlatın sistemi. Windows'a girmesi lazım.
Eki Görüntüle 825591

Hocam bu fotoğrafta görülen aygıt. Benim yedekleri tuttuğum HDD. İçinde Windows 8.1 var. Şu an bu HDD'yi PC'den söküp laptopa taktım. Ama Windows 10 SSD'nin içinde bu HDD ile olan alakasını anlamış değilim.

Yazdıklarınız aşırı kafa karıştırıcı. HDD çıkardım böyle oldu, uçtu kaçtı. Yani sistem Boot etmiyor, doğru muyum?

Kafa karışıklığı için özür dilerim. Baştan anlatayım. PC'de SSD ve HDD beraber kullanıyorum. SSD'de Win 10 HDD'de oyunlar vs vardı. SSD bozulunca PC'deki HDD'ye geçici bir Windows kurdum. SSD gelince de sistemi komple formatladım. (SSD ve HDD dahil). Formatlamanın ardından laptopun HDD'sini de siteme taktım ve yedekleri (fotoğraflar vs.) PC'deki HDD'ye aldım. (2 HDD, 1 SSD oldu yani) bu sırada PC sıkıntısız çalışıyordu. Bugün yedek aktarma işlemi bittiği için laptopun HDD'yi söktüm ve sistem bu hale geldi. Sonuç olarak SSD'nin içindeki Windows 10'u Boot edemiyoruz.

Sisteme yalnızca M.2 SSD'yi takar mısınız? Başka hiçbir disk bulunmasın sistemde.

Deneyeyim.

Olmadı hocam yine aynı hata. 😐

Geri
Yukarı