M.2 SSD BIOS'da gözükmüyor

gLo1NN

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar bugün M.2 SSD ürünüm garantiden geldi. Direkt taktım ve formatı attım. Her şeyi kurduktan sonra sistemi yeniden başlattım ve sistem M.2 SSD'yi görmüyor. Başta gördü ve sistemi kurdum ama şimdi görmüyor.
Sebebi nedir sizce? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Anakart ASUS B450M-K.
M.2 SSD MP150.

Merhabalar arkadaşlar bugün M.2 SSD ürünüm garantiden geldi. Direkt taktım ve formatı attım. Her şeyi kurduktan sonra sistemi yeniden başlattım ve sistem M.2 SSD'yi görmüyor. Başta gördü ve sistemi kurdum ama şimdi görmüyor.
Sebebi nedir sizce? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Anakart ASUS B450M-K.
M.2 SSD MP150.

Merhabalar düzgün taktığınızdan emin misiniz dişleri kaybolucak şekilde takmanız gerekiyor.

Düzgün taktığımda eminim bilgisayarı açmaya çalıştığımda please back up your data and replace your harddisk Drive failure may be imninent and cause unptedictable fail diye hata alıyorum.
Hata böyle

Dosya Ekleri

• 15890252841961886657287.jpg
    15890252841961886657287.jpg
    981,2 KB · Görüntüleme: 296
Düzgün taktığımda eminim bilgisayarı açmaya çalıştığımda please back up your data and replace your harddisk Drive failure may be imninent and cause unptedictable fail diye hata alıyorum.
Hata böyle.

Bilgisayarınız da herhangi bir HDD takılı mı?
Takılı ise söküp denebilir misiniz?

Denedim ama BIOS'da M.2 SSD hala gözükmüyor.

O zaman şu yolları izlemenizi tavsiye ederim HDD’nizi takip SSD’yi söküp ona kurulum yapmanız ve aynı hatayı veriyor mu bakmanız böylelikle sorunun SSD kaynaklı olup olmadığını anlarsınız önemli verileriniz varsa yedeklemenizi tavsiye ederim.

Bir de ek olarak bunları deneyebilirsiniz.
BIOS’u güncelle. BIOS Boot sekmesinden UEFI'yi legacy ye çevir. Secure Boot varsa disable yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı