M.2 SSD boştayken %100 kullanılıyor

mahsun315

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar boştayken veya oyun oynarken bir anda 1-2 dakikalıgına yüzde yüze çıkyıor ve hiçbir işlem yapamıyorum her şey donuyor. Daha 1-2 dakika sonra her şey düzeliyor. Son 1 aydır böyle arada sürekli bunu tekrarlıyor. Boştayken çok sorun olmuyordu ama oyunlarda o 1*2 dakika beni çıldırtmaya başladı. Sorun M.2'den mi kaynaklanıyor tam emin olamadım ama bir tek o 100'de 100'e çıkıyor donma sırasında.

Dosya Ekleri

• 213123.png
    213123.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 14
  • bu 2.png
    bu 2.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları ve kabloların bağlı olduğu portları kontrol et, gevşeme var mı, portlarda sıkıntı var mı diye. Farklı kabloyu farklı bir porta takarak dene örneğin.

Kingston uygulamasını indirip diskin için Firmware güncellemesi var mı diye kontrol et.
Adsız.jpg

Olay raporlarını da at, spesifik bir disk uyarısı varsa kontrol etmemiz için.

Ayrıca, SSD sağlığını da at.

Diskin yazma hızı da ölü bu arada. Donanımsal bir sıkıntısı var muhtemelen.

Son düzenleme:
Yazma hızının ölü olmasından kaynaklı sorunun acaba donanımsal mı diye düşünüyorum sonra sadece anlık olması beni kuşkulandırdı galiba M.2 SSD ölü oysaki yeni almıştım sağlığını kontrol ettim 100 de 100 çıkıyor kafam çok karıştı.

Yazma hızının ölü olmasından kaynaklı sorunun acaba donanımsal mı diye düşünüyorum sonra sadece anlık olması beni kuşkulandırdı galiba M.2 SSD ölü oysaki yeni almıştım sağlığını kontrol ettim 100 de 100 çıkıyor kafam çok karıştı.

Dediğim diğer şeyleri yapıp olay raporlarını da at.

SSD Sağlık 100 de 100 güncellemeleri kontrol ettim. Buraya olay raporlarını upload edip link atabiliyormuyuz yasak değilmi resim olarakmı atıyım.

Geri
Yukarı