Çözüldü M.2 SSD Düşük Yazma Hızı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

i5 10300h

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hızı sıfır değil admin başlığı yanlış değiştirmiş önemli olan en üstteki sonuç ama yine de yazma hızı çok düşük normalde 1000 yazıyor ama 700mb/s-800mb/s olsa da olur ama 237mb/s çok düşük.

Buradan diğer sonuçları da görebilirsiniz.

Sorum şu illaki teknik servise mi gideyim yoksa önce laptopun içini açıp slotu mu değiştireyim?
Bir de teknik servise giderse Windows'u yeniden mi kurmam gerekir?

Çözüm
SSD kasada ya da bilgisayarda takıldığı konumda hiç hava alamıyor, hava akımı mı yok etrafında? SSD'lerin zaten yazma hızları okumaya göre düşüktür ve bir miktar yükseltebilmek için farklı tekniklerden yararlanırlar. Ancak 200 MB/s civarı hızlar böyle SSD'ler için düşük.
İlk başta yüksek çıkıp, sonra yazma süresi arttıkça düşme olması normal. Sounçta yazılacak hücreler hazırlanıyor, yongalar ısınıyor ve yavaş çalışmaya başlıyor vs. Ancak henüz soğukken yapılan ilk testlerde de böyle sonuçlar çıkıyorsa ayar tarafında yapılması gereken bir şeyler olabilir. Varsa SSD'nin yazılımı ile bir kontrol edin. Eski ya da hor kullanılmış bir ürünse yıpranmış hücreleri çok fazladır belki.
SSD kasada ya da bilgisayarda takıldığı konumda hiç hava alamıyor, hava akımı mı yok etrafında? SSD'lerin zaten yazma hızları okumaya göre düşüktür ve bir miktar yükseltebilmek için farklı tekniklerden yararlanırlar. Ancak 200 MB/s civarı hızlar böyle SSD'ler için düşük.
İlk başta yüksek çıkıp, sonra yazma süresi arttıkça düşme olması normal. Sounçta yazılacak hücreler hazırlanıyor, yongalar ısınıyor ve yavaş çalışmaya başlıyor vs. Ancak henüz soğukken yapılan ilk testlerde de böyle sonuçlar çıkıyorsa ayar tarafında yapılması gereken bir şeyler olabilir. Varsa SSD'nin yazılımı ile bir kontrol edin. Eski ya da hor kullanılmış bir ürünse yıpranmış hücreleri çok fazladır belki.

Çözüm
sorunum çözüldü ilk samsung magicianı yüklediğimde devam etti sonra sildim geri yükledim ve kendi kendine çözüldü gibi oldu ama samsungun C'deki dosyalarınıda sildim.

1594657926975-png.614219

Geri
Yukarı