M.2 SSD ömrü CrystalDiskInfo'da sürekli azalıyor olarak görünüyor

Dosyalarınız bir şey olmaz Firmware güncellemesini yaptıktan sonra. Dosyalarınız silinseydi işletim sistemide giderdi. Bunu program mı söylüyor? Secure Erase kısmını söylemiş olabilirsiniz.

Dosyaların silineceği bir işleme Windows izin vermez zaten.

May diyor aslında ama internette insanlar adata nın firmware güncellemesi yaptıktan sonra verileri sildiği ile ilgili çok şey yazmış bir çekindim o yüzden.

Dosya Ekleri

• ssd2.png
    ssd2.png
    74,9 KB · Görüntüleme: 34
O zaman güncelleme yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizde fayda var. Verileriniz silinirse kurtarması zordur.

Hocam eke Crystaldisk mark testi istemiştiniz onun sonucunu koyuyorum sol üst köşeden 5 değil 2 yaptım sanırım sadece test sayısını değiştiriyor o.

SSD'nin sağlık yüzdesi direkt kötüleşme göstergesi değil diye biliyorum. Bence dert etmenize gerek yok. Mesela kanalda en son testi yapılan Crucial SSD'nin sağlığı %0 olsa bile kullanılmaya devam edilebiliyordu.

A öyle mi öyleyse çok rahatlayacağım çünkü sırf bu SSD sağlığının azaldığı gördüğüm için oyun falan indirmeye korkar oldum PC'de ne varsa onla idare ediyorum kaç haftadır sizde ekteki dosyaya bakabilirsiniz hocam ne diyorsunuz sağlıklı bir sonuçmu 1 yıllık Adata XPG 8200 Pro 500 GB için.

Dosya Ekleri

• ssd3.png
    ssd3.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı