M.2 SSD ömrü CrystalDiskInfo'da sürekli azalıyor olarak görünüyor

Prometheus123

Centipat
İyi günler arkadaşlar. Adata XPG 8200 Pro M.2 SSD kullanıyorum ancak CrystalDiskInfo'nun verdiği değerler sürekli azalıyor, Adata'nın kendi uygulamasında ise disk sağlığı ekte göründüğü gibi duruyor sizce diskimde bir problem var mıdır gerçekten kullanmaya, veri yazmaya korkar oldum cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• Ssd.png
    Ssd.png
    122,4 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar. Adata XPG 8200 Pro M.2 SSD kullanıyorum ancak CrystalDiskInfo'nun verdiği değerler sürekli azalıyor, Adata'nın kendi uygulamasında ise disk sağlığı ekte göründüğü gibi duruyor sizce diskimde bir problem var mıdır gerçekten kullanmaya, veri yazmaya korkar oldum cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim.
6500 saat çalışmış ve 15TB yazılmış bir disk için normal değerler. Sanırım TBW'ye göre yorum yapıyor.

[Rehber] SSD Sağlığını Yorumlama | Technopat Sosyal

Eki Görüntüle 751615
Bende böyle, 2500 saat çalışan M.2.

Sende bir sorun var.
Ben elimdeki urunu 1 yil once almistim 6500 saat kullanimi var size birde crystaldisk info da bakmanizi tavsiye ederim
Yakın zamanda aldıysan, iade edebilirsin. Bence bir sıkıntı var.
1,5 yil oldu maalesef garantiye verirsemde muhtemelen bir hata belirtmemi isteyeceklerdir.
Ne zamandan beri kullanıyorsun.
1,5 yildir toplam 6500 saattir kullaniyorum
6500 saat çalışmış ve 15TB yazılmış bir disk için normal değerler. Sanırım Tbw'ye göre yorum yapıyor.

[Rehber] SSD Sağlığını Yorumlama | Technopat Sosyal

Cevabiniz için tesekkur ederim ama son 2 3 haftadir hiç uygulama indirmedim mesela bugun %94'den %93'e gecmis Windows'un ve kullandigim uygulamalarin belli bir veri yazdiginin farkindayim ancak 3-4 haftada %1 iyi bir deger mi sizce? Ek olarak bence de Crystaldisk disk sagligini TBW ye gore yapiyor en azindan kullandigim urun için sanirim durum boyle ssd ye Firmware guncellemesi falan da yapmadim o konuda da bir tavsiyeniz varsa dinlemeyi cok isterim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı