M.2 SSD önerisi

Farklı bir modele bakmanız daha iyi olacaktır. Özellikle sistem olarak kullanacaksanız DRAM olmasına dikkat edin.

Buradaki listeyi kontrol edebilirsiniz >> SSDs

Brand
ModelInterfaceForm FactorCapacitiesControllerConfigurationDRAMHMBNAND BrandNAND TypeLayersR/W (Up to, in MB/s)CategoriesNotes (*)Product PageProduct Page 2Product Page 2
WDSN350x4 PCIe 3.0/NVMeM.2240GB-960GBWD ProprietaryTri-core, 4-ch, 8-CE/chNoNoSanDiskTLC962400/1900Budget NVMeWD SN350

Bu F/P olarak nasıl?

Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Ana kartın uygunluk sekmesinden seçmen lazım uyumsuzluk oluşmasın sonra. Ana kartın nedir.
Farklı bir modele bakmanız daha iyi olacaktır. Özellikle sistem olarak kullanacaksanız DRAM olmasına dikkat edin.

Buradaki listeyi kontrol edebilirsiniz >> SSDs

Brand
ModelInterfaceForm FactorCapacitiesControllerConfigurationDRAMHMBNAND BrandNAND TypeLayersR/W (Up to, in MB/s)CategoriesNotes (*)Product PageProduct Page 2Product Page 2
WDSN350x4 PCIe 3.0/NVMeM.2240GB-960GBWD ProprietaryTri-core, 4-ch, 8-CE/chNoNoSanDiskTLC962400/1900Budget NVMeWD SN350
Ben bilmiyorum SSD RAM olmasının ne gibi artıları eksileri oluyor. Pc de RAM yok mu? SSD ne kadar bir RAM olur?

Ana kartın uygunluk sekmesinden seçmen lazım uyumsuzluk oluşmasın sonra. Ana kartın nedir.

Ben bilmiyorum SSD RAM olmasının ne gibi artıları eksileri oluyor. Pc de RAM yok mu? SSD ne kadar bir RAM olur?

Alıntıdır : DRAM Veya DRAM'siz SSD? Fark Ne? | Routech
DRAM çipli Katı Hal Sürücüler, DRAM’siz SSD’lerden daha iyi performans sunar. Bunun nedeni, DRAM’in NAND Flash bellekten çok daha hızlı olmasıdır. PC’nizin ilgili veriler için SSD’nizde kök salması yerine, PC’niz doğrudan DRAM’e gidebilir. Sonuç olarak, PC’niz SSD’nizin ihtiyaç duyduğu verileri alması için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Bu, son kullanıcı için çok daha hızlı bir deneyim ile sonuçlanır.

DRAM’siz SSD’ler, veri haritasını doğrudan NAND Flash belleğe depolar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, NAND belleği DRAM’den daha yavaştır. Ne yazık ki, bu daha yavaş genel performansa neden olur. Ek olarak, haritayı doğrudan NAND flash’a depolamak, bellek hücrelerinde daha fazla aşınma ve yıpranma anlamına gelir. Ne yazık ki, SSD’nin ömrünü önemli ölçüde azaltabilir. Bu genellikle DRAM’siz SSD’lerin DRAM’li SSD’lerden daha kısa bir garanti süresine sahip olmasının nedenidir.

O zaman kılavuza baktım bende yok iki tane vardı üzüldüm şimdi yavaş kaldık yani. A400 ile SN550 olmadı şimdi. Ben ucuz diye aldım fiyat farkı bundan kaynaklanıyor muş demek.
A400 depolama amaçlı bir bir SSD olarak kullanılabilir bir SSD. SN550 A400'e göre tabii ki daha iyi bir SSD Tri Core öncelikle ama tabi yine DRAM olmadığı için Tier List'de Budget yani ucuz ve bütçe odaklı SSD sınıfında sınıflandırılıyor.

A400 depolama amaçlı bir bir SSD olarak kullanılabilir bir SSD. SN550 A400'e göre tabii ki daha iyi bir SSD Tri Core öncelikle ama tabi yine DRAM olmadığı için Tier List'de Budget yani ucuz ve bütçe odaklı SSD sınıfında sınıflandırılıyor.
Hocam şimdi hiç anlatılmadı o zaman o kadar takip ediyoruz. SSDRAM olayı yeni duyduk daha haksız mıyım?

Ben yeni duymadım şahsen :) Aldığım bütün SSD'lerimi bu kontrolleri yaparak aldım. Hatta kontrolcü ve çekirdek sayısını bile kontrol ederek aldım hep ve mümkün olduğunca herkese bu bilgiyi de paylaşmaya çalışıyorum o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı