M.2 SSD önerisi

Ben yeni duymadım şahsen :) Aldığım bütün SSD'lerimi bu kontrolleri yaparak aldım. Hatta kontrolcü ve çekirdek sayısını bile kontrol ederek aldım hep ve mümkün olduğunca herkese bu bilgiyi de paylaşmaya çalışıyorum o yüzden.
Oyunda fark oluşur mu hocam. Asphalt 9 oynuyorum. Hızlı bir oyun canlı oyuncularla. Satsam satabilir miyim SN550.?

Anakartın uygunluk sekmesinden seçmen lazım uyumsuzluk oluşmasın sonra. Anakartın nedir?

M.2 SSD'ler standart değil mi?

Hocam bu 32gbps/bit dedikleri. Yani M.2'de 32 olan SATA da 6 olan şey bu dram e giden gelen bilgilerin hızı mı?

Hocam ağzım açık kaldı o okuma yazma hızı ne öyle :D
Hocam ben basit oyun oynuyorum bütçemde çok kısıtlı. O kadar hız bana fazla gelir :D

Son düzenleme:

Hocam bu 32gbps/bit dedikleri. Yani M.2'de 32 olan SATA da 6 olan şey bu dram e giden gelen bilgilerin hızı mı?

Hocam ben basit oyun oynuyorum bütçemde çok kısıtlı. O kadar hız bana fazla gelir :D
Anakart modeliniz neydi bu arada ona göre bir ürün önerelim. Malüm GEN3 GEN4 fiyat farkı fazla baya

Anakart modeliniz neydi bu arada ona göre bir ürün önerelim. Malüm gen3 gen4 fiyat farkı fazla bayağı.

Hocam anakartım Gigabyte GA-78LMT-S2P 🤣🤣🤣
Ve evet hocam ciddiyim. M.2 slotu falan yok. Birkaç gün içinde 4K bulabilirsem ekran kartı ve PSU hariç sistemi yenileyip Ryzen 5 serisi uygun işlemci bakıyorumda yok. Bir konu açtım birkaç gün önce. Konuda dedim ki bu R5 1600 nasıldır alayim mi diye. Herkes sakın alma git 2. el al dedi. Babam önceden edindiği tecrübelere dayanarak kesinlikle izin vermiyor 2. el ürün alışverişine. Kars ın berbat bir ilçesinde yaşadığım için hiç doğu Anadolu da Ryzen işlemci bulamadım. Yok arkadaş yok burada bilgisayarla ilgilenen yok. Ya koskoca doğuanadolu ve burada 1 tane düzgün Ryzen işlemci satan yok. E gidip sıfır a o kadar paramı vereyim. Bütçem 2K. 2K ya da şu anki anakart işlemci RAM ve SSD'yi satmayı düşünüyorum. 4K ediyor. Ama toplayacağım sistem 4.5k. Vallahi kaldım böyle. He anakart ı sormuştunuz onu cevapliyim. Büyük ihtimal B450M alırım.

PNY CS3030 bakabilirsiniz. 100 TL bütçe dışına çıkmış olursunuz ama aradaki farkı altta paylaşıyorum.

BrandModelInterfaceForm FactorCapacitiesControllerConfigurationDRAMHMBNAND BrandNAND TypeLayersR/W (Up to, in MB/s)Categories
PNYCS3030x4 PCIe 3.0/NVMeM.2250GB-4TBPhison E12Dual R5 + CoX, 8-ch, 4-CE/chYesNoToshibaTLC
64​
3500/3100Consumer NVMe
WDSN350x4 PCIe 3.0/NVMeM.2240GB-960GBWD ProprietaryTri-core, 4-ch, 8-CE/chNoNoSanDiskTLC
96​
2400/1900Budget NVMe

Bir ürünün satış sitesinde hiçbir yerde dramli yazmıyorsa kesin dram siz midir? Bunu tam olarak nereden öğrenebiliriz?

Birkaç tane 450-550 GB arası, okuma yazma hızı 1000 üstü olan ve dramli bir M.2 SSD önerir misiniz?
Mesela ben bunun https://www.hepsiburada.com/adata-x...ie-nvme-ssd-asx8100np-512gt-c-p-HBV0000195YJM dramli mi dram siz mi olduğunu nasıl anlayabilirim? Hiçbir yerinde yazmıyor dram falan.
Şu SLC dedikleri dram mi?

Son düzenleme:
Bir ürünün satış sitesinde hiçbir yerde dramli yazmıyorsa kesin dram siz midir? Bunu tam olarak nereden öğrenebiliriz?

Birkaç tane 450-550 GB arası, okuma yazma hızı 1000 üstü olan ve dramli bir M.2 SSD önerir misiniz?
Mesela ben bunun https://www.hepsiburada.com/adata-x...ie-nvme-ssd-asx8100np-512gt-c-p-HBV0000195YJM dramli mi dram siz mi olduğunu nasıl anlayabilirim? Hiçbir yerinde yazmıyor dram falan.
Şu SLC dedikleri dram mi?

bu listede tüm ürünlerin detayları var. burada bakabilirsiniz.

Sen genede bir düşün.

Geri
Yukarı