M.2 SSD oyunlarda çok ısınır mı?

uAslan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Samsung EVO Plus 1TB alacağım ancak bir konuda aklımda soru işareti var. BF2042 gibi güncel ve Online oyunları M.2 SSD'ye yüklemeyi düşünüyorum açılış ekranları vs hızlanması adına. Sorum şu: Bu tarz oyunları yükleyip oynadığımda ısınmadan dolayı sıkıntı yaşar mıyım birkaç yerde oyunlarda M.2 SSD'nin soğutucusu olmadığından ısındığı şeklinde şeyler gördüm de.

SSD iyi hava alırsa veya üzerinde pasif soğutma varsa sorun olmaz. Pardon sanırım soğutucu yokmuş, kasan eğer iyi hava alırsa serin çalışacaktır. Duruma göre harici bir pasif soğutucu alabilirsin.

Kasam coolermaster h500m anakart msi z370 sli plus. Peki almam gerekirse m2 ssd için önerebileceğiniz soğutucu var mı?

Peki benim anakartta 2 adet m2 slot u var bir tanesi ekran kartının alt tarafına denk geliyor diğeri üst tarafına. Hangisine takmam daha iyi olur?

Peki benim anakartta 2 adet m2 slot u var bir tanesi ekran kartının alt tarafına denk geliyor diğeri üst tarafına. Hangisine takmam daha iyi olur?

Anakartın nedir? Ona göre cevap vereyim.

MSI Z370 SLI Plus.

İkisi de yakın ama biri fanların baktığı tarafta yani alt tarafta diğeri üst tarafında.

Fark etmez açıkçası, PCI-e 4.0 desteği yok 3.0 var iki portta da. Kafana göre takabilirsin yani, aşırı fark olacağını zannetmiyorum. Belki daha ferah olması için üst porta takabilirsin.

Geri
Yukarı