Samsung EVO 970 M.2 SSD ısınır mı?

Merhaba dostlar ,yeni sitemim için Windows kurulu M.2 SSD'im dışında oyun arşivi için bir de 1TB bir M.2 almayı planlıyorum. Bunun için çok önerilen Samsung 970 Evo M.2 SSD'sini çok önerdiler fakat benim anakartımın soğutuculu M.2 yuvası dolu. Mecburen Samsung 1TB 970 Evo'yu ekran kartının yanındaki slota takmam gerekiyor. Bu durumda da biraz çekincelerim var sizce taksam ısınır mı? Isınırsa SATA Samsung SSD mi almalıyım?

Merhaba dostlar ,yeni sitemim için Windows kurulu M.2 SSD'im dışında oyun arşivi için bir de 1TB bir M.2 almayı planlıyorum. Bunun için çok önerilen Samsung 970 Evo M.2 SSD'sini çok önerdiler fakat benim anakartımın soğutuculu M.2 yuvası dolu. Mecburen Samsung 1TB 970 Evo'yu ekran kartının yanındaki slota takmam gerekiyor. Bu durumda da biraz çekincelerim var sizce taksam ısınır mı? Isınırsa SATA Samsung SSD mi almalıyım?
Isınmaması için termal ped koyabilirsiniz.(emin değilim)

Isınır. M.2 SSD'ler normal SSD'lere göre daha fazla ısınır. Buna 970 EVO da dahil. Eğer sürekli yük altında tutmayacaksanız, oyun ve depolama için ise soğutucu bloğu olmadan kullanabilirsiniz. Aksi ise internetten M.2 pasit soğutucu blok almanızı öneririm (Termal ped ile birlikte).

Samsung 860 Evo 1 TB M.2 SATA SSD aldım. Aynı şekilde C: için ayrı SSD kullanıyorum. Oyun için aldım SAMSUNG'u. Diğer markaların aksine benim SSD de 41 dereceyi gördü en fazla. Oyunlarda NVME ve SATA arasında oyunlarda bölüm yüklemelerinde ortalama 1-2 saniye fark var.

Geri
Yukarı