M.2 SSD performans test sonuçları nasıl?

Rojen

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Bilgisayarımda 500GB M.2 CT500P2SSD8 model SSD var. Bilgisayarımın yavaş açılmasından ve genel hantallığından dolayı SSD'de bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Bazı testler yaptım fakat çıkan sonuçlar normal mi emin değilim. Ekran görüntülerini ekleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.
benchmark.PNG
benchmark2.PNG
biosTime.png
cdInfo.png
cdMark.png
diskmonitor.png
errorScan.png
randomAccess.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun tam olarak nedir hocam? Anakartınız, çipsetiniz ve işlemciniz nedir? Anakart kaynaklı da olabiliyor bu sorunlar. Ayrıca Crucial P2'nin vaat ettiği hızlar 2300 MB/s okuma ve 940 Mb/s yazma hızları. Hız konusunda bir sıkıntı yok. HD Tune testinin dalgalı olma sebebi ise DRAM bulunmaması P2'de. DRAM'siz SSD'lerin hemen hemen hepsinde dalgalı bir grafik görülüyor orada. DRAM barındıranlar ise daha dengeli ve ip gibi bir grafik oluyor.

İyi günler. Bilgisayarımda 500GB M.2 CT500P2SSD8 model SSD var. Bilgisayarımın yavaş açılmasından ve genel hantallığından dolayı SSD'de bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Bazı testler yaptım fakat çıkan sonuçlar normal mi emin değilim. Ekran görüntülerini ekleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.

Çok dalgalı gözüküyor tam emin olamadım.

Hocam M.2 SSD öyle bir hale gelmiş ki HDD olmuş ya yeni disk alacaksanız ya format atarsanız belki okuma yazma değerleri yükselebilir.

Hocam, normal gözüküyor. @hakan yaeger , @PossibleTurco hocalarım da baksınlar.
940 MB/s olarak gözüküyor. Sizde de 884 civarında çıkmış.

Hocam crystaldiskinfo verilerinizi ondalık yapıp paylaşır mısınız?

HD Tune üzerinde değerler dalgalı çıkmış ama CrystalDiskMark değerleriniz çok iyi. Normalde 2400-950 MB/s olması gerekiyor hızların.

SMART verilerinde de bir problem yok gibi gözüküyor. Ondalık yaparsanız daha detaylı kontrol edebiliriz.

ATTO test sonuçlarını ve ondalık CrystalDisk Info sonuçlarını ek olarak paylaşıyorum. Gerçekten kimi testlerde yüksek değerler görsem de bilgisayarda bir terslik var. Açılması en az 40 saniyeyi alıyor, donmalar yaşıyorum. Monster marka dizüstü bilgisayarım, bu sorunlardan dolayı daha önce 2 kere servise gönderdim fakat bir çözüm alamadım. Temiz kurulum önerip geri gönderdiler.

Dosya Ekleri

• atto1.png
    atto1.png
    424,4 KB · Görüntüleme: 18
  • cdInfo.png
    cdInfo.png
    2 MB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı