M.2 SSD sistemde gözükmüyor ve bilgisayar yeniden başlatıyor

yaso3597

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Gammix S11 PRO
Ekran kartı
GT 1050Tİ 4 GB
Anakart
MSI B360
İşlemci
i3 9100f
Merhaba, anakartım MSI B360 Pro VD, SSD M.2 aldım XPG Adata S11 Pro.

MSI uyumluluk listesine baktım bu SSD anakartıma uygun, neyse yuvaya taktım BIOS'ta ve format atma yerinde 1 kere çıktı başka çıkmadı, format atma yerinde yeni alan oluştururken hata verdi ( yeni alan oluşturulamadı 0X falanca bir hata )
Başka bir bilgisaya taktım anında çalıştı, benim sokete başka M.2 SSD taktım çalışmadı.

M.2 to X1 çeviriciden aldım yeni bugün taktım bunda da çalışmadı maalesef. Sürekli yeniden başlatıyor bilgisayar açılmadan.

BIOS son sürümdür, pil değiştirdim yine olmadı.

Başka çıkmadı hiç ne BIOS'ta ne format atma yerinde. Aşağıdaki şeyleri denedim olmadı. 500 watt PSU var.

AHCI moduna getirdim.

XMP modunu açtım olmadı.

Diğer hardiskleri söktüm tek M.2 SSD kaldı yine görmedi.

Eğer bilgisayarınızı açabilirseniz disk yönetimine bir göz atın derim. Bende hard diskimi görememiştim fakat disk yönetiminde görünüyordu. Eğer görünüyorsa tek yapmanız gereken şey o diske C harfini atamak. Diskinizi görürseniz size yardımcı olurum.

Eğer bilgisayarınızı açabilirseniz disk yönetimine bir göz atın derim. Bende hard diskimi görememiştim fakat disk yönetiminde görünüyordu. Eğer görünüyorsa tek yapmanız gereken şey o diske C harfini atamak. Diskinizi görürseniz size yardımcı olurum.

Hocam bilgisayar hiç açılmıyor maalesef problem orada haliyle disk yönetimine girme şansım da yok.

Hocam bilgisayar hiç açılmıyor maalesef problem orada haliyle disk yönetimine girme şansım da yok.

Hard diskim var demiştiniz hocam hard diske kurun Windows'u oradan disk yönetimine bakın veya sorunu çözmeye çalışın.

Ayrıca slotunuzdada problem çıkmış olabilir.

Hard diskim var demiştiniz hocam hard diske kurun Windows'u oradan disk yönetimine bakın veya sorunu çözmeye çalışın.

Ayrıca slotunuzdada problem çıkmış olabilir.

Maalesef görmüyor ve şu an takılı.
Slot bozuk olabilir diyerekten dönüştürücü aldım onda da aynı hata

Dosya Ekleri

• 131.PNG
    131.PNG
    36,2 KB · Görüntüleme: 11
Maalesef görmüyor ve şu an takılı.
Slot bozuk olabilir diyerekten dönüştürücü aldım onda da aynı hata.

Hocam anakartta bir sıkıntı olabilir slot çalışıyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı