M.2 SSD Tavsiyesi

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
Hayırlı günler.
Sistemime daha önce SATA SSD almıştım (BX500 960GB) ancak 4K yazma hızında bir anormallik olduğu için garantiye yollamak istiyorum. Hazır onu garantiye yollayacak İken dosyalarımı daha hızlı olan M.2 SSD'ye klonlayıp kullanmak istiyorum. (500GB kullanımda) Gerekirse dosyaları bölüp aktarma yapacağım.
Ancak bana Şimdi M.2 SSD tavsiyesi lazım sizce biraz daha bütçe artırıp M.2 PCI 4.0 SSD mi alsam yoksa kafamdaki bu tarz SSD'lerden mi?
Anakartım ASUS Prime B450M-A anakartım var ve geçenlerde şu videoya denk geldim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartınız destekliyorsa 4.0 alın ama bana kalırsa pek gerekli değil. Çünkü 4.0, 3.0'dan şu an için sadece okuma bazında biraz daha iyi. 4.0'ın potansiyeli 8 GB okuma/yazma yapmaya kadar gidiyor. Bunları da 1-2 yıl içinde piyasaya sürerler. 970 evo plus kullanıyorum tavsiye ederim.

Artık kesin olarak alacağım ve 1TB olması gerektiğini düşünüyorum. Fiyatı da ne kadar uygun olursa o kadar iyi olacak benim için.
Şunlar var kafamda düşüncelerinizi almak isterim;
birde indirim ile beraber bunu zorlayabilirim 1430TL ye
kronik sorunlu olan falan varsa belirtin almayayım, düşük bir meblağ değil çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı