M.2 SSD vidası çıkmıyor

Ardakin

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer NITRO 5 AN-517-41
Ryzen 7 5800H
RTX 3050ti
32GB DDR4 RAM
500GB KINGSTON OM8PDP3512B-AA1 SSD
500GB MLD M300 MLD22M300P13-500
Meslek
Öğrenci..
Acer Nitro 5 laptopıma SSD takacaktım ama vidası kesinlikle dönmedi, çok sıktıklarından mıdır tornavidadan mıdır bilmiyorum ama boşa dönüyordu. Vidayı nasıl çıkartıp SSD'yi sıkıntısızca takabilirim? Yeni tornavida mı almalıyım yoksa yeni vida mı almalıyım? Denerken vida biraz yalama oldu ama çok değil. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, vidanın resmini atar mısınız?

Vida standart bildiğimiz vidalardan mı? Eğer öyle ise ve yalama yapıyorsa zorlamayın. çalışabileceğiniz alan genişse pense ile rahatça sökebilirsiniz.

Vida standart bildiğimiz vidalardan mı? Eğer öyle ise ve yalama yapıyorsa zorlamayın. Çalışabileceğiniz alan genişse pense ile rahatça sökebilirsiniz.

Evet standart M.2 vidası, pense ile anakarta zarar verir mi peki?

Başka tornavida ile deneyin.

Tam olarak hangi boyutta almalıyım bendeki küçüktü ama tornavidanın ucu körelmişti sanırım...

Hocam ben bu sorunun cevabını nasıl verebilirim? 🤣 😃

M.2 SSD vidası için hangisi uygundur dşye sormuştum hocam. Ona göre satın alacaktım da, sanırım buldum çok sağ olun yine de.

Acer Nitro 5 laptopıma SSD takacaktım ama vidası kesinlikle dönmedi, çok sıktıklarından mıdır tornavidadan mıdır bilmiyorum ama boşa dönüyordu. Vidayı nasıl çıkartıp SSD'yi sıkıntısızca takabilirim? Yeni tornavida mı almalıyım yoksa yeni vida mı almalıyım? Denerken vida biraz yalama oldu ama çok değil. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Detaylı görsel atın, bakalım.

Detaylı görsel atın, bakalım.
Şimdi size bu fotoğrafı atarken paket lastiğiyle çıkarmayı başardım...
IMG_20230428_100957.jpgIMG_20230428_101155.jpgIMG_20230428_101201.jpgIMG_20230428_101002.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı