M.2 SSD vidası nereden bulunur?

egednc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Amazon'dan bir M.2 SSD aldım, istettim yani. Ürün şu: SanDisk Ultra M.2 500GB NVMe 3D SSD, SDSSDH3N-500G-G25 : Amazon.com.tr. Excalibur G770.1030 laptop kullanıyorum. M.2 SSD takma videosu falan var zaten YT'de fakat bende hiçbir vida yok, yani bu, SSD'den mi çıkar ya da nasıl alabilirim? Nereden bulabilirim benim laptopa uyumlu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun içerisinde SSD yuvasında takılı vardır diye tahmin ediyorum. İmkanın varsa açıp bir bak.

Bir video atayim 2dk hemen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çıkmadı bu arada vida.
Bir video atayim 2dk hemen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çıkmadı bu arada vida.

ya da çıktı ben belki küçük zulalarımdan birine atmışımdır işim olmaz diye :D

Abi bir vida cidden nasıl 30TL oluyor çok mü özel? Bilgisayarcıdan 5 10 TL'ye alamam mı?

Abi bir vida cidden nasıl 30TL oluyor çok mü özel? Bilgisayarcıdan 5 10 TL'ye alamam mı?
Bilgisayarcıda bir ihtimal uygun fiyata bulunabilir. Normalde laptopun SSD yuvasında takılı olur. Laptopun içine bakmıştınız değil mi? Mesajda laptop kutusundan çıkmadı gibi anladım da.

Bilgisayarcıda bir ihtimal uygun fiyata bulunabilir. Normalde laptopun SSD yuvasında takılı olur. Laptopun içine bakmıştınız değil mi? Mesajda laptop kutusundan çıkmadı gibi anladım da.

Kanka bir video attım üstte. O videoda var mı? Ben tam anlamıyorum çünkü de :D aynı laptop tamamen %100 aynı model. Orada yuvada varsa bende de vardır. Yoksa yoktur.

Kanka bir video attım üstte. O videoda var mı? Ben tam anlamıyorum çünkü de :D aynı laptop tamamen %100 aynı model. Orada yuvada varsa bende de vardır. Yoksa yoktur.
Hocam videoyu 0.25x hızda izledim ve SSD vidası görünmüyor. Kasayı açtığı zaman SSD vidasının yeri parlak görünüyor, taktığı vida ise siyah. İçinde olsa o kısımda belli olurdu diye düşünüyorum. Yine de açıp kontrol etmek daha doğru olacaktır. Ben şimdiye kadar vida olmayan laptop pek görmedim ancak Casper olunca durum değişebilir. Bu arada arkadaşın yaptığını hiç tasvip etmiyorum. Tornavida ile kanırtarak açmak yerine müzik marketten 50 kuruşa pena alıp açmak daha sağlıklı. 😁

Geri
Yukarı