M.2 SSD vs SATA 3.0 SSD

Bütçe
550-600

Celalcantabak

Hectopat
Merhabalar, sistemime ekstra bir SSD almak istiyorum. Su an SATA SSD'ye sahibim bilgisayarim 1 dakikada aciliyor. Kronik sorunluymus. Genellikle oyun oynuyorum, bazi simulasyon ya da cizim programlari kullanıyorum. Bu yuzden SATA SSD daha uzun omurlu olur ve M.2 SSD'ye gore de cok bir fark olmadigini duydum. Daha uzun omurlu bir SSD istiyorum. Samsung 860 EVO 500 GB almayi dusunuyorum. Yoksa Kingston A2000 500 GB'lik modelini mi tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

M.2 girişi varsa;

Anakartınızda M.2 girişi varsa A2000 öneririm. Şahsen A2000 tercih ederdim.

Anakartınız M.2 SSD destekliyorsa aynı parayı verip SATA SSD almak mantıklı değil.

M.2 girişi varsa;

Anakartınızda M.2 girişi varsa A2000 öneririm. Şahsen A2000 tercih ederdim.
Anakartınız M.2 SSD destekliyorsa aynı parayı verip SATA SSD almak mantıklı değil.
destekliyor ancak o hiz farkini edit yaparken video isleriyle ugrasirken gorursunuz gibi bir yorum gormustum. bahsettigim konularda da iyi olacaksa m.2 ssd alacagim. Peki kingston a2000 uzun omurlu olur mu? Hiz konusunda cok fazla dusus olur mu?

Destekliyor ancak o hiz farkini edit yaparken video isleriyle ugrasirken gorursunuz gibi bir yorum gormustum. Bahsettigim konularda da iyi olacaksa M.2 SSD alacagim. Peki Kingston A2000 uzun omurlu olur mu? Hiz konusunda cok fazla dusus olur mu?
Evet edit vb işler yaptığınızda farkı daha iyi anlarsınız.

Kingston A2000 sıkça önerdiğim bir M.2 SSD'dir zaten. Uzun ömürlü, ileriki zamanlarda ciddi bir düşüş görmezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı