M.2 SSD vs SATA 3 SSD

Musti421996

Decapat
Arkadaşlar anakartim Asus B150 plus. M.2 SSD'lerde cok yuksek 3GB 4GB gibi okuma hızları gördüm Windows açılışta kapanışta fark cok olur mu? Şu an kullandıgım Kingston 120GB SATA3 A400. Öneriniz ve görüşleriniz önemlidir.

Çözüm
Ben YouTube'da incelediğim kadarıyla oyun için olan bir PC için SATA SSD'nin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. M.2 SSD daha güçlü tamam ama oyun performansına o fiyat farkı kadar katkı sağlamıyor bence.
Yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum. Şu ikili arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? Aslında sisteme ilk önce SSD ile başlayıp, sonradan HDD takarım diye düşünüyorum fakat vatanda indirim var ikisini birlikte koyabilirim diye düşünüyorum. M2 ssd için en ucuz yeri bulmadım sadece modeli görün diye link bıraktım. Bu hızlar çokta kötü değil windows çok seri bir şekilde açılabilir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı