M.2 vs SATA 3 SSD Ömrü

fatih.baycu

Hectopat
Bilgisayar toplarken SSD almamıştım. Şu anda almayı düşünüyorum.

Anakartım ASUS B250M-K anakart M2 slotu bulunuyor.
Alacağım SSD'nin uzun ömürlü olması gerekiyor.
Sizce M2 SSD mi yoksa normal SSD mi uzun ömürlüdür?
WD Green 120 GB M2 SSD almayı düşünüyorum, iyi midir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Bütçene göre M2 almak biraz mantıksız çünkü M2 ve Sata arasında o fiyatta performans farkı olmaz.
2-Ben olsam normal SSD alırdım neden dersen M2 SSD'ler PC de takılı durabilirken SATA olanı gerektiğinde başka PC'lere takman daha kolay olur. Yani kullanım alanı daha fazladır.

Samsung ssd 120gb piyasada yok
250 gb var 360 lira dan basliyo samsung alamicam
samsung yerine hangi ssd yi onerirsiniz.
1- Bütçene göre M2 almak biraz mantıksız çünkü M2 ve Sata arasında o fiyatta performans farkı olmaz.
2-Ben olsam normal SSD alırdım neden dersen M2 SSD'ler PC de takılı durabilirken SATA olanı gerektiğinde başka PC'lere takman daha kolay olur. Yani kullanım alanı daha fazladır.
Haklisin hangi marka ssd yi onerirsin

Uzun bir ömür için Samsung Pro serisi tercih edin. Uzun vadede F/P ürün oluyor. Hatta Technopat Samsung SSD incelemesi paylaştı. 900 TB olmasına rağmen hâla taş gibi👍
Screenshot_2018-11-28-23-39-40-901.jpeg

Bütçenize göre en uygunu Budur ayrıca 3 yıllık garantiyle gelmekte. Uzun ömürlülük konusunda Sandisk ortalama üstü iyi bir markadır ve sizi yarı yolda bırakmaz. Samsung SSD'ler daha kaliteli olabilir ama kalite = para olduğu için şimdilik uzak durunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı