M.2 SSD vs SATA SSD

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Sistemimde Samsung 860 Evo 500GB kullanmaktayım, içi doldu dolacak. Zamanında alırken PC'yi HDD almamıştım biraz daha para birikir alırım demiştim ve eski PC'deki HDD'yi takmıştım (aşırı eski bir disk kullanılacak gibi değil sabır işi resmen). Ancak şu an SSD'den HDD'ye geçmekte istemiyorum. Ve elime biraz para geçti almışken sizce M.2 mi tercih etmeliyim yoksa SATA mı? İçine oyun vs koyarım sadece oyun için çok bir farkı olur mu? Ve tavsiye ettiğiniz SSD'de 500GB'dan düşük olmazsa sevinirim o bile zor yetecek muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
500GB SSD varsa ya elindekini sat 1TB SATA SSD alabiliyorsan al yada SSD'ni satma yanına 2TB HDD al az oynadığın, sistemi zorlamayan oyunları ona yükle. M2SATA SSD'ler çok pahalı.

500GB SSD varsa ya elindekini sat 1TB SATA SSD alabiliyorsan al yada SSD'ni satma yanına 2TB HDD al az oynadığın, sistemi zorlamayan oyunları ona yükle. M2SATA SSD'ler çok pahalı.
Sadece oyun için SATA yeterli. En fazla 3-5 saniye fark ediyor, aradaki fiyat farkına değmez. SSD olarak bütçe belirtirseniz daha iyi olur ama Crucial BX500 480GB hem fiyat hem de kalite konusunda iyi bir marka ve modeldir: Crucial 480GB BX500 Okuma 540MB-Yazma 500MB SATA SSD (CT480BX500SSD1)
Peki teşekkürler :d.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı