M.2 SSD'ye Windows kurulmuyor

GGHOST

Hectopat
Abiler sa.
Dun Kioxia M.2 SSD geldi taktim ve PC gordu. Media Creation Tool ile ISO hazirladim ve Rufus ile yazdim. Aksam kurulum ekranini baslattim ama sabah mavi ekran verdi. Dun de ayni şey olmustu. 2 defa denedim olmadi. SSD adaptor ile bagli.

IMG_20230530_105035.jpg

Son düzenleme:
Abiler sa.
Dun Kioxia M.2 SSD geldi taktim ve PC gordu. Media Creation Tool ile ISO hazirladim ve Rufus ile yazdim. Aksam kurulum ekranini baslattim ama sabah mavi ekran verdi. Dun de ayni şey olmustu. 2 defa denedim olmadi. SSD adaptor ile bagli.

Eki Görüntüle 1799480
Format USB'sine boot et ve Shift+F10 bas. Sonra "mountvol" yazıp yazılan EFI ve Windows diskini bul (genellikle D:'dir, içinde Program Files ve Windows olduğundan emin ol "dir" yazarak. Diskten diske geçmek için disk harifini yaz. Örn:C:>D:")
EFI bölümünü bul ve oraya bağlan.
Sonra bcdboot [windowsbölümü]:\Windows /s [efibölümü] /F [UEFI ise UEFI, BIOS ise BIOS yaz.]

Format USB'sine boot et ve Shift+F10 bas. Sonra "mountvol" yazıp yazılan EFI ve Windows diskini bul (genellikle D:'dir, içinde program files ve Windows olduğundan emin ol "dir" yazarak. Diskten diske geçmek için disk harifini yaz. Örneğin:C:>d:")
Sonra bcdboot [windowsbölümü]:\Windows /s [efibölümü] /F [UEFI ise UEFI, BIOS ise BIOS yaz.]

USB'yi silmistim BIOS Update icin yeniden yazdiriyorum. Ondan sonra deneyeceğim hocam.

Direkt SATA ile bağlayıp bir daha dener misin?

M.2 SATA ile nasıl baglayabilirim hocam? Donustucu ile PCI1X portuna taktimda.

Anakartınızda sanırım giriş yok.

Evet normalde yok.

Format USB'sine boot et ve Shift+F10 bas. Sonra "mountvol" yazıp yazılan EFI ve Windows diskini bul (genellikle D:'dir, içinde program files ve Windows olduğundan emin ol "dir" yazarak. Diskten diske geçmek için disk harifini yaz. Örneğin:C:>d:")

Hocam yapamadim dediginizi.

@Yener K. hocam sizce neden olmus olabilir? İade etmeli miyim?

Son düzenleme:
Arada adaptör varsa bundan kaynaklı da olabilir. Anakart ve adaptör modeli nedir?

H81 ile zaten Boot sıkıntısı olması normal. Denk geldiğim konularda söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı