M.2 SSD'yi Windows görmüyor

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce laptop Lenovo'ya servise gitmişti. Ekran kartıyla alakalı mavi ekran hatası almıştım ve adamlar anakartı değiştirdiler. Problem giderildi. Bilgisayarın default olarak 1TB HDD+ 128 GB M.2 SSD vardı. Bilgisayar SSD'ye kurulydu. Problemi çözdükten sonra adamlar deneme amaçlı Windows kurmuşlar ve Windows'u HDD'ye kurmuşlar. Neyse geldi laptop. Bir de baktım ki HDD var SSD yok. Disk yönetimine baktım "ayrılmamış" olarak gözükmüyordu. Aygıt yöneticisinde de gözükmüyordu. BIOS'ta da gözükmüyor. Açtım kasayı ve SSD'yi tak çıkar yaptım. Okudum üfledim. Problem düzelmedi. Benim de tam işlerimin sıkıştığı ve bilgisayara ihtiyacım olduğu dönemdi ve bilgisayarı geri yollayamamıştım. SSD'yi Windows'un görmesi için ne yapabilirim? Söylediğim gibi, hiçbir yerden gözükmüyor. Sanki NVMe m2 SSD takılı değilmiş, hiç yokmuş gibi bir durum var.

SSD'ni ayrılmamış alan olarak görüyorsunya sağ tıkladığında ya yeni birim çıkacak ya da format istersen resim at. Veya sağ tıkladığında ne çıkıyor?

Geri
Yukarı