M&B Warband kargıcılar yüzünden oyundan soğumak

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Bu tek atan Kargıcılar dışında tüm düşmanların hamlelerine alıştım, hasar almadan kesebiliyorum fakat Kargıcıların atları çok hızlı bir de fazla sayıda olduklarında 4 yandan geliyorlar oyundan soğuyorum sürekli yeni Save açıyorum. Kargıcıların olmadığı krallık varsa veya zayıf noktaları nelerdir? Oyunu çok seviyorum 2 tane çapulcu için silmek istemiyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tek atan Kargıcılar dışında tüm düşmanların hamlelerine alıştım, hasar almadan kesebiliyorum fakat Kargıcıların atları çok hızlı bir de fazla sayıda olduklarında 4 yandan geliyorlar oyundan soğuyorum sürekli yeni Save açıyorum. Kargıcıların olmadığı krallık varsa veya zayıf noktaları nelerdir? Oyunu çok seviyorum 2 tane çapulcu için silmek istemiyorum :D
O yüzden kergitli olun (!)
Yaşasın Sancar Han.

Envanterimde bir hızlı at ve bir tane de zırhlı at bulundurdum. Kergitlerle savaşırken hızlı atı kullanırdım. Diğer devletlerle savaşırken de zırhlı atı kullanırdım. Hızlı at sayesinde arkadan hızla gelip atlı kargıcıyı indirirdim.

Haydut olan kargıcılar sadece Kergit bölgesinde ve Sarranid(tam hatırlamıyorum, belki de yoktur) bölgesinde türüyor.

Kalkan kullanabilirsin ancak haydutlara öldüğüne göre oyunda çok da ilerlememişsin. Tek bir kargıcı kalkanını bir vuruşta parçalar, geri kalan kargıcılar için ne yapacaksın?

Onlardan kurtulmanın tek yolu hızlı bir at sahibi olmak. Atlı okçu olarak onların atını öldürebilirsin, atı öldükten sonra zaten bir esprisi kalmıyor. Ya da birkaç rodok çavuşu ile gezeceksin ve muharebedeki ilk çarpışmada onları kalkan olarak kullanacaksın.

Krallık olarak hangisini önerirsiniz?
Ne tarz strateji seviyorsunuz? Arkaya okçuları dizip önden 10-15 At gönderip oklamak mı? Yoksa Atlar ile bodoslama dediğimiz şekilde mi savaşmayı seviyorsunuz? Tabi genelleme yaparsak bana göre rahat refahda olabileceğiniz Krallık Svadya ve Kergit. Ayrıca lordları da akıllı. Sarranid'liler gibi sürekli esir düşmüyorlar. 😆
Edit: Rodok ve Nord başlangıçta önermiyorum. Gelen geçen tokatlıyor.

50 tane kargıcı üzerine doğru geliyor ve kaçışın olmadığını düşünüyorsan yapacağın tek şey var; CTRL+ALT+F4. Tam kargı sana gireceği anda yapacaksın ama. Düşman bir şaşıracak, ne oldu demeye kalmadan ölecek.

Kalkan var zaten :D okçular kalkanı kırılma noktasına getiriyor sonra tekte düşüyor kalkan. Yeni başladığım için dirençli kalkan da alamıyorum.

Krallık olarak hangisini önerirsiniz?
Hızlı bir at sahibi olamıyorsan birkaç askerini feda etmek zorundasın. İlk çarpışmada bırak ölsünler. Ya da kargıcı birliği gördüğün anda haritada dağlık bir alana doğru onları çekeceksin, dağlık arazi olduğu için hızlı at süremezler ve kargı vuruşu yapamazlar.​

Geri
Yukarı