M1 16 GB vs M2 8 GB

Gernasch

Decapat
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar bir arkadaşım kendi kanalı için ve 3D yazıcısı için bu durumu sordu.

Video edit işlemleri ile uğraşacak aynı zamanda da yer yer küçük çaplı 3D print için model tasarlayacak. Bu durumda hangisini önerirsiniz. 8 GB M2 MacBook Air yeterli mi yoksa 16 GB M1 mi alsın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Video edit konusunda library olarak MacOS çok eksik kalıyor. Arkadaşınız eğer library ile çok haşır neşir ise Macbook tercih etmemeli.

Onun dışında M2 8 GB yeterlidir diye düşünüyorum. Ama alınabiliyorsa M1 Pro çok daha iyi olacaktır.
Bu yüzden mi video edit için insanlar Mac alıyor daha ucuza Windows bilgisayarlar varken? :ROFL: Şirketlerin bazıları Mac Pro alıyor hatta. Ne gerek var o zaman o kadar para vermeye? Windows alsın iş bitsin ya... Bu kadar saçma bir yorum görmedim.

M.2 daha iyi bir işlemci M.2 16 yoksa M.2 8 alın.
Video edit ile uğraşıyorum M2 8GB ile M1 16GB arasında kalıp 1 hafta önce M1 16GB aldım. Programların açılış hızı ve swap olayında büyük etkisi oluyor. Uzun süre kullanım amaçlanıyorsa ileriki yıllarda 8GB RAM bence yetersiz kalacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı