M1 cihazlara BootCamp alternatifi gelecek mi?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Apple'ın açıklamasına göre BootCamp M1 cihazlarda desteklenmeyecek. Parallels adlı uygulamayla sanal Windows 10 makinesi kurmak mümkün ama performansı nasıl olur bilemiyorum. Sizce Apple ileride M1 cihazlara Windows 10 yüklenmesini mümkün kılacak mı yoksa paramızla rezil mi olacağız? Neticede Apple gibi müşteriye önem veren bir firmanın gözünü bile kırpmadan Windows 10 desteğini kesmesi mantıklı değil. Sizler neler düşünüyorsunuz?

Merhabalar. Apple'ın açıklamasına göre BootCamp M1 cihazlarda desteklenmeyecek. Parallels adlı uygulamayla sanal Windows 10 makinesi kurmak mümkün ama performansı nasıl olur bilemiyorum. Sizce Apple ileride M1 cihazlara Windows 10 yüklenmesini mümkün kılacak mı yoksa paramızla rezil mi olacağız? Neticede Apple gibi müşteriye önem veren bir firmanın gözünü bile kırpmadan Windows 10 desteğini kesmesi mantıklı değil. Sizler neler düşünüyorsunuz?
Getirirler diye düşünüyorum.

Bu konuyla ilgili resmi herhangi bir destek gelmeyecek. En azından x86 tabanlı Windows için bahsediyorum. ARM tabanlı Windows da gelecek görünüyor. Ancak maalesef mimari farklılık nedeniyle tam olarak eskisi gibi kullanmanız söz konusu olmayabilir.

Bu konuyla ilgili resmi herhangi bir destek gelmeyecek. En azından x86 tabanlı Windows için bahsediyorum. ARM tabanlı Windows da gelecek görünüyor. Ancak maalesef mimari farklılık nedeniyle tam olarak eskisi gibi kullanmanız söz konusu olmayabilir.
Anladım. ARM iş görür umarım. İleride destek gelse de yenilenmiş çipe gelir herhalde. Kaldık ortada.

Merhabalar. Apple'ın açıklamasına göre Bootcamp M1 cihazlarda desteklenmeyecek. Parallels adlı uygulamayla sanal Windows 10 makinesi kurmak mümkün ama performansı nasıl olur bilemiyorum. Sizce Apple ileride M1 cihazlara Windows 10 yüklenmesini mümkün kılacak mı yoksa paramızla rezil mi olacağız? Neticede Apple gibi müşteriye önem veren bir firmanın gözünü bile kırpmadan Windows 10 desteğini kesmesi mantıklı değil. Sizler neler düşünüyorsunuz?

Parallels size harika bir akıcılık sunuyor. Dual Boot yapmış gibi. Zaten oyun hariç çoğu işte Bootcamp'ten daha pratik ve gerçek makine performansına yakın. Ben açıkcası VMware Fusion tercih ediyorum. Daha gelişmiş destek ve profesyonel. En azından ücretsiz sürümü var. Pro versiyon için internette aktivasyon kodu var. Onu girince direk aktive oluyor. Crack falan değil. Henüz M1 desteği yok. Parallels ücretsiz alternatifi şu anlık QEMU, UTM gibi uygulamalarla olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı