M1 çipli 8 GB RAM MacBook yazılım, programlama için yeterli mi?

16 GB RAM MacBook 2016 modelinde değerler bu.

5 GB RAM kullanıyor. Sistem gerisi uygulama falan. 16 GB almanı öneririm. 3 GB RAM yetmez. Ya da ikinci el bak yardımcı olurum.
Gerçi benim macimde bir sürü şey indirili :D

Ben sadece Matlab ve Python kullanacağım başka bir şey indireceğimi düşünmüyorum pek. Yine de yetmez mi sizce?

Ben sadece Matlab ve Python kullanacağım başka bir şey indireceğimi düşünmüyorum pek. Yine de yetmez mi sizce?
Belli olmaz yani. 16 almış ol en azından ikinci elde fiyatları 10k dan başlıyordur.
Gerçi sıfırla arasında çok az fark var.

Yeterli olur, 16GB RAM uzun dönemli düşününce daha mantıklı çünkü değiştirme veya yükseltme fırsatınız olmuyor. Fakat neden 8GB RAM aldım denilecek bir durum yok. M1 işlemci gayet işinizi görür.

Arkadaşlar bütçem sadece 8 GB RAM'li MacBook Air'e yetiyor. Elimde de şu an bu model var:

Bunu da indirmelerle kuponlarla 8700'e aldım ama ışık sızması mevcut, bazen beni rahatsız ediyor. İade edebilme şansım var. Işık sızmasının fotoğrafını koyacağım.

Sorum şu, 8 GB RAM'li modeli bana yeter mi? Kaç sene götürür? Python ve Matlab kullanacağım. Gönlümden Mac kullanmak geçiyor, sizin de fikirlerinizi almak istedim. Python ve Matlab için sistem gereksinimlerini karşılıyor aslında. Bir arkadaşım ben 4 GB RAM'li modelde bile çalışıyorum Python ile dedi. Uzatmayayım daha fazla, değerli düşüncelerinizi bekliyorum.

Hocam mobil alanında 8 GB çok mantıklı olmaz 16 GB aşağısına düşmeyin simulasyonlarda yetersiz kalıyor

Geri
Yukarı