M1 işlemciler ile MacBook'larda oyun oynamak mümkün olacak mı?

zaboomafoo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Bilmiş olduğunuz üzere ARM mimarili M1 işlemcilerde inanılmaz bir güç var ama bu güç sadece iş için kullanılabiliyor. Windows 10 resmi olarak ARM desteği sunarsa bu durum oyun oynayabilmeyi Bootcamp ile daha mümkün kılar mı? Ya da oyun geliştiricileri bunun farkına varıp Apple silicon mimarisi için opitimizasyon güncellemeleri sunar mı?

Çünkü böyle bir güçlü bir bilgisayarda bulut servisleri ile uğraşmak bana çok saçma geliyor. Ben ileride bu durumun çözülebileceğini düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz? Hatta bu mümkün olursa bir MacBook satın almak hem sistem toplamaktan hem laptop almaktan ekonomik olacaktır.

Hadi inşallah dostum bu cihazları seçen kolay kolay başka cihaz seçemiyor oyun da oynansa tadından yenmez.
Bence Apple'ın yapması gereken en büyük adım olur çünkü hem stabilite gaming ile sunarsa piyasa bambaşka bir boyuta taşınır. Özellikle ekran kartı devam ettiği süre boyunca.
Pasif soğutma yerine fanlı bir sistem getirebilirlerse olabilir. Yoksa bu işlemciler çok ısınınca çöp oluyor.
Halihazırda M1 işlemcili MacBook Pro'larda fan var Air modellerinde yok ve şunu söyleyebilirim ki pasif soğutmalı Air'lerde bile ısınma pek söz konusu değil Intel'den sonra YouTube'da bunun ile ilgili birsürü test mevcut.

Air'lerde bile ısınma pek söz konusu değil Intel'den sonra YouTube'da bunun ile ilgili bir sürü test mevcut.
Isınma konusunda Intel yüzünden travmayı atlatamadım. :) O yüzden bütçeyi biraz yükseltip Pro almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım cihaz satılık, satılırsa geçeceğim inşallah.

1050 Ti / 1650 Max-Q mobile ile benzer FPS'ler veriyor sanırım şu an M1. M2/M1X ile 1060/1070 seviyesine gelir muhtemelen. Bence oynanır, en azından Valorant CSGO gibi oyunlar.
Air modelinin adı Air olmasına rağmen hava soğutmaya sahip olmaması çok garip değil mi?

Isınma konusunda Intel yüzünden travmayı atlatamadım. :) O yüzden bütçeyi biraz yükseltip Pro almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım cihaz satılık, satılırsa geçeceğim inşallah.
Hayırlı olsun şimdiden birde şu oyun eksiği tamamlansa tadından yenmeyecek bu his boş otoyolda 80 ile gitmek gibi oysa altımdaki araba 220 basabilir :D.

Geri
Yukarı