MacBook M1'de oyun oynamak mümkün!

M1 işlemcili mackbook şu anda kendi fiyatında bulunan neredeyse tüm Laptop'ları eziyor.

Üniversiteye gideceksin gidipte açıkçası 7 8'e Monster alacağına git bas parayı M1 MacBook Air al seneler boyunca işini görsün.

Gerek kullanım kolaylığı, gerek gizlilik ve güvenlik, gerekse performans konusunda MacBook M1 işlemcili serisi çoğu dizüstü bilgisayarı çiğ çiğ yemekte.

Bu kadar ince bir ürünün bu kadar güçlü olması tebrik edilesi bir ürün haline gelmektedir.

Boşuna render alan, bilgisayar üzerinde çalışan ve yazılım işleri ile uğraşan insanlar bu ürünü tercih etmiyor demektir bu da.

Eskiden MacBook ürünlere pek sıcak bakmıyordum ancak bu M1 işlemcili ürünleri ile ve işletim sisteminin basit kullanımı ile kendine çekmeyi başardı beni.

Hocam yazılımcılar için Mac bir nimet, işletim sisteminin, donanımla arasındaki trafik, IDE'lerin o işletim sistemine odaklı olması falan da önemli, ben Mac kullandığım zaman evimdeki üst düzey oyuncu bilgisayarından daha iyi performans alıyorum. Siz ne kadar 4800H'ın çoklu çekirdek performansını savunursanız savunun.

Hocam ben bilgisayar mühendisi öğrencisiyim sence Mac mi alayım windowsmu eğer Windows alırsam 6 bin TL'ye ASUS VİVOBOOK 14 16 GB RAM R5 5500u +masaüstü için 10700k + anakart+RAM alacağım Mac alırsam MacBook Air M1 16 GB 256 GB alacağım.

Her türlü MacBook M1. Parallels ile Linux ve Windows kullanabilirsiniz. Parallels gerçek bir makine deneyimi yaşatıyor.

M1 Mac almanız için sebepler şöyledir:
1-) Bilgisayar Mühendisliğindeyseniz bence 3 işletim sistemini de kullanmalısınız. Ama ne yazık ki macOS sadece Apple cihazlar da kullanılabilir. Mac üzerinde Parallels sayesinde Windows ve Linux çalıştırarak Dual Boot'a gerek kalmadan harika deneyimler yaşayabilirsiniz.
2-)Mobil Uygulama ortamları veya Apple için bir şey geliştirecekseniz Xcode mutlaka lazım. Swift.
3-)UNIX Terminal.
4-)M1 Verimliliği ve muhteşem pil ömrü. Uzun yıllar kullanılabilirlik ve macOS stabilitesi.
5-)macOS tam ekran deneyimi.
6-)Kısaca Mac bilgisayarlar tam da ihtiyacınız olacak türden.
Benim de hedefim bilgisayar mühendisliği.

X86 mimari açısından değil mi? Malum Windows ARM hala sıkıntılı. Ubuntu ARM vb. dağıtımlar sıkıntısız.

X86 mimari açısından değil mi? Malum Windows ARM hala sıkıntılı. Ubuntu ARM vb. dağıtımlar sıkıntısız.

Evet bütün uygulamalar X86 destekliyor ama X64 mimariye sahip M1 bizim gibi uygulama geliştiricileri için daha iyi oldu çünkü eskidden uygulama geliştirirken sanallaştırma yapıyorduk PC'yi sanallaştırıyorduk ama zaten telefon mimarisine sahip olduğu için gerek kalmadı :D

Geri
Yukarı