M1 MacBook Air Hakkında Sormak İstedikleriniz

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 104
  • Görüntüleme 8B
- Neden 8 GB değil de 16 GB ram tercih ettiniz, öncelikle bunu sormak istiyorum.
- Swap memory konusu hakkında ne düşünüyorsunuz. Güncel olarak memory swap işlemi ne durumda? (günlük kullanım çerçevesinde)
- Aradaki yaklaşık 2000 TL fark verilip 8 yerine 16 GB ram tercih edilmesini ne derece mantıklı buluyorsunuz? Tamamen günlük işler + zaman zaman AutoCAD, Netcad kullanma ihtimalim var.

Şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Hocam kaç GB depolama ile aldınız? İşletim sistemi ile temel porogramlar ne kadarlık bir alan kaplıyor? 256-512 arasında ciddi bir fiyat farkı var ve uzun vadeli kullanım için 256 ilerde bir sorun olur mu? Harici SSD kullanıldığını ben de biliyorum ama tutup da bilgisayarın hafızasında 5 GB boş alan görmeyi hiç kimse istemez herhalde.

Hocam bu fanın amacı nedir? Bakınca vantilatörden farksız gibi duruyor, herhangi bir radyatörü yok. Soğutma sağlıyor mu?
Valla full hızda 8000 rpm'i vuruyor, en düşük de 2700. Otomatikte iken 8000 olunca manuel olarak 2700'e indiriyorum. Mouse bile takılmaya başlıyor. Yani az da olsa etkisi var.

Merhabalar. Bir süre önce M1 Macbook Air aldım. 16 GB RAM'e sahip.

Almayı düşünen ya da içindeki yeni özelliklere merakı olan arkadaşlardan merak ettikleri bir şey varsa, test etmemi istedikleri şeyler varsa isteklerini yazabileceği bir konu açmak istedim.

Bununla alakalı bir inceleme videosu çekmeyi planlıyorum. Değinmemi istediğiniz konuları burada yazarsanız hem videoma katkıda bulunmuş olursunuz, hem de başka insanların da öğrenmesini sağlamış oluruz.

Sorularınızı bekliyorum.
Hocam ben M1 çıkacağını bile bile M1 çıkmadan hemen önce Intel tabanlı aldım. 2 yıla kadar M çipler için uygulama desteği ne durumda olur? Bootcamp desteği gelir mi?

Oyun veya GeForce NOW deneyimi nasıl?
Ayrıca kullandıysan Hackintosh ile bariz bir fark var mı?

Ben artık sipariş verdim ama sizin Swap kullanımınızı merak ettim. Kaç günde kaç TB yazmış acaba SSD'ye ?
Bendeki durum bu şekilde. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.

Ekran Resmi 2021-03-28 20.38.15.png

Bana bir sorun yok gibi geldi. İşin ilginç bir yanı da, Power On Hours kısmı. 24 saatten çok ama çok daha uzun kullandım.

Geri
Yukarı