M1 MacBook Air hâlâ alınır mı?

Bütçe
Ortalama 25k

layfinn

Decapat
Bugün açtığım konudan sonra MacBook cephesine daha yakın hissettim. Fakat M2 işlemcili MacBook'lar hakkında 16 GB 512 GB versiyonunu almadıkça yavaş olduklarını okudum. Bu da bütçemi aşıyor fazlasıyla, yalnızca baz modelini alabiliyorum. M1 Pro bakmak istedim lakin 16 GB'lı sıfırını bulamadım. M1 Air 16 GB oldukça uygun bir fiyata satılıyor diğer seçeneklere göre. Fakat fan olmaması biraz ürkütüyor beni. Gerçi birkaç kişi haricinde genel olarak sorun olmadığını okudum. Var mı bu konuda deneyimi veya tavsiyesi olan? Uzun vadeli kullanımda pişman eder mi? Ederse Windows cephesinde hafiflik ve performanstan ödün vermeyecek muadilleri nelerdir?

Hocam en basitinden Apple ürünleri yatırım aracı gibi kolay kolay değer kaybetmez. Ayrıca macbook'un hafifliğini ve pil performansını başka laptopta bulabileceğinizi sanmıyorum. Macbook air m1 kullandım daha önce oyun performansı düşüktü ama diğer gündelik işlerimi görüyordu. Zaten oyun için kullanmazsınız diye düşünüyorum.

Hocam en basitinden Apple ürünleri yatırım aracı gibi kolay kolay değer kaybetmez. Ayrıca macbook'un hafifliğini ve pil performansını başka laptopta bulabileceğinizi sanmıyorum. Macbook air m1 kullandım daha önce oyun performansı düşüktü ama diğer gündelik işlerimi görüyordu. Zaten oyun için kullanmazsınız diye düşünüyorum.
Oyun için değil hocam, daha çok yazılım ve günlük işler için. 16GB olmasını sanal makine çalıştırabilirim diye istiyorum. Çok ekstrem değil yani. Uzun vadede de ilk zamanlar olduğu gibi ısınma problemi yaşatmazsa biçilmiş kaftan olacak benim için.

Hocam dediğim gibi çok ağır çalıştırmazsanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ilerleyen zamanlarda da. Ancak yine de daha uzun süre kullanmış deneyimli kişiler varsa onların yorumlarına bakmakta da tavsiye var.

Oyun için değil hocam, daha çok yazılım ve günlük işler için. 16 GB olmasını sanal makine çalıştırabilirim diye istiyorum. Çok ekstrem değil yani. Uzun vadede de ilk zamanlar olduğu gibi ısınma problemi yaşatmazsa biçilmiş kaftan olacak benim için.

Hocam en basitinden Apple ürünleri yatırım aracı gibi kolay kolay değer kaybetmez. Ayrıca MacBook'un hafifliğini ve pil performansını başka laptopta bulabileceğinizi sanmıyorum. MacBook Air M1 kullandım daha önce oyun performansı düşüktü ama diğer gündelik işlerimi görüyordu. Zaten oyun için kullanmazsınız diye düşünüyorum.

Apple ürünleri yatırım aracı değildir size hiçbir karlılık sağlamaz evet aldığınızdan daha yüksek fiyata satabilirsiniz ama bu kar değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı