M1 MacBook Air vs M1 MacBook Pro

m3t0

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Ben hem üniversite için hem günlük kullanım için MacBook almak istiyorum. İnternette Air ile Pro arasında çok fark yok Air almanız daha mantıklı deniyor ancak yine de aklımda soru işaretleri var. Air'ın içinde fan olmayışı bir yandan iyi bir yandan kötü. Az da olsa Rocket League oynayan birisiyim ve oynarken sıcaklık değerlerinden korkuyorum. İşlemci ile olan soru işaretlerim tamamen kalktı. Artık desteklerin geldiğini görünce içime su serpildi. Windows kanadına 9.000 liraya eli yüzü düzgün laptop bulamadım ancak siz bulduysanız atabilirsiniz onlarada bakabilirim.

MacBook tarzı küçük, ince, hafif ve güçlü bir şey istiyorsan alttaki Zephyrus'a bakabilirsin. Mis gibi makine. Üniversite de iş yapar oyunlarda da.

Merhaba, anlayabilirseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim, Macbook Air'in içine termal pad ekliyorlar ve performansı Pro ile aynı oluyor, üstüne eskisi kadar da ısınmıyor. Macbook Pro daha kalın, pil ömrü daha kısa, ve akustik olarak daha kötü (fan sesi). Çok minik bir modifikasyonla da performanslarını eş kılabilirsiniz. Tek farkı kalan Klavyedeki LCD ekran için 2500-4000 TL vermeye değer mi size kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Hatta bu seçenek Pro'nun soğutmasından daha iyi bile olabilir. Sonuçta Termal pad ısıyı oluştuğu anda etrafa yayar, fanın ısıyı etrafa yayması için sensörler tarafından tespit edilmesi sonrasında ise fanı çalıştırması gerekir. Daha dinamik yani. Videodaki testlerde de Termal padli Air uzun süreli testlerde Pro'yu skor olarak geçiyor. Üstelik bu garantinizi feshetmeyen modifikasyon için yapmanız gereken tek şey 10 vida söküp takmak.

Son düzenleme:
Herkese iyi forumlar. Ben hem üniversite için hem günlük kullanım için MacBook almak istiyorum. İnternette Air ile Pro arasında çok fark yok Air almanız daha mantıklı deniyor ancak yine de aklımda soru işaretleri var. Air'ın içinde fan olmayışı bir yandan iyi bir yandan kötü. Az da olsa Rocket League oynayan birisiyim ve oynarken sıcaklık değerlerinden korkuyorum. İşlemci ile olan soru işaretlerim tamamen kalktı. Artık desteklerin geldiğini görünce içime su serpildi. Windows kanadına 9.000 liraya eli yüzü düzgün laptop bulamadım ancak siz bulduysanız atabilirsiniz onlarada bakabilirim.

Bütçem yetiyorsa kesinlikle M1 MacBook Pro alırdım ben oyun oynamak için Air'e göre daha ideal ama yine de oyun için üretilmiş bir cihaz değil.

MacBook tarzı küçük, ince, hafif ve güçlü bir şey istiyorsan alttaki Zephyrus'a bakabilirsin. Mis gibi makine. Üniversite de iş yapar oyunlarda da.

Linkteki laptopun pil performansından emin olamadım ancak yine de güzel özellikleri var. Şahsen tercih etmiyeceğim bir laptop.
Merhaba, anlayabilirseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim, MacBook Air'in içine termal pad ekliyorlar ve performansı Pro ile aynı oluyor, üstüne eskisi kadar da ısınmıyor. MacBook Pro daha kalın, pil ömrü daha kısa, ve akustik olarak daha kötü (fan sesi). Çok minik bir modifikasyonla da performanslarını eş kılabilirsiniz. Tek farkı kalan Klavyedeki LCD ekran için 2500-4000 TL vermeye değer mi size kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Hatta bu seçenek Pro'nun soğutmasından daha iyi bile olabilir. Sonuçta Termal pad ısıyı oluştuğu anda etrafa yayar, fanın ısıyı etrafa yayması için sensörler tarafından tespit edilmesi sonrasında ise fanı çalıştırması gerekir. Daha dinamik yani. Videodaki testlerde de Termal padli Air uzun süreli testlerde Pro'yu skor olarak geçiyor. Üstelik bu garantinizi feshetmeyen modifikasyon için yapmanız gereken tek şey 10 vida söküp takmak.

Cihazın içini açmak vesaire çok istemiyeceğim şeyler ama ses konusunda cidden haklısınız. Laptopların fan seslerinden nefret ediyorum. Tiz ve desibeli yüksek ses çıkarıyor. MacBook Air'da öyle bir şey yok sıfır ses ile istediğin kadar kullanabiliyormuşuz. Pil performansı için alacağım zaten bende MacBook'u. Windows laptoplarda pil performansı iyi olmadığı tercih etmiyeceğim.

Linkteki laptopun pil performansından emin olamadım ancak yine de güzel özellikleri var. Şahsen tercih etmiyeceğim bir laptop.
Pili en az 4-5 saat devirir diye düşünüyorum. Laptopun amacı zaten taşınabilir ve aynı zamanda güçlü bir model olması. Windows'un boş arkaplan uygulamalarını kapatınca en kötü laptoplar bile 4 saat devirir hale geliyor 🙂

Bütçem yetiyorsa kesinlikle M1 MacBook Pro alırdım ben oyun oynamak için Air'e göre daha ideal ama yine de oyun için üretilmiş bir cihaz değil.

M1 MacBook Air ile M1 MacBook Pro arasında çok fiyat farkı var. Performans olarak çok bir fark göremedim bende testlerde. En kötü notebook cooler alıp kasayı soğuk tutmayı planlıyorum. Arada 2000 lira civarı fiyat farkı olsaydı kesinlikle MacBook Pro tercih ederdim ancak arada çok fiyat farkı var.

Cihazın içini açmak vesaire çok istemiyeceğim şeyler ama ses konusunda cidden haklısınız. Laptopların fan seslerinden nefret ediyorum. Tiz ve desibeli yüksek ses çıkarıyor. MacBook Air'da öyle bir şey yok sıfır ses ile istediğin kadar kullanabiliyormuşuz. Pil performansı için alacağım zaten bende MacBook'u. Windows laptoplarda pil performansı iyi olmadığı tercih etmiyeceğim.

Rocket League gibi çok ağır bir oyun oynayacağınız için zaten böyle bir çözüme ihtiyacınız olmaz. Ayrıca aceleniz yoksa ben olsam birkaç aya çıkacak M2'li Macbook'ları beklerdim.
Tekrar dediğim gibi, Pro birkaç alanda daha iyi olabilir ama daha çok alanda kötü, Air'e cidden kafayı taktım, incecik, hafifcecik bir şeyde bu kadar güç saklı olması beni benden alıyor.

Geri
Yukarı