M1 MacBook alınır mı?

PuMaT

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Amaç sadece günlük kullanım. Fiyatını hak ediyor mu? 8 GB RAM yeterli midir?

O site bağlantısı açılmıyor. Bence Apple'ın online mağazasından satın al. Bir de 8 GB RAM yetmeyebilir, 16 GB yaparsan daha sağlıklı olur.

Amaç sadece günlük kullanım. Fiyatını hak ediyor mu? 8 GB RAM yeterli midir?

Sadece günlük kullanım için alıyorsanız iPad Air almak daha ucuz ve daha konforlu olabilir. Video izlemek, internette takılmak, film izlemek gibi işlemler için çok daha konforlu olacaktır. Özellikle bilgisayarda kullandığınız bir program yoksa IPad'e bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. İlla bilgisayar istiyorum derseniz M1 MacBook Air çok uzun seneler üzmeden kullanılır.
İnternette gezinmek, ders vb.

Şimdi düzelmiş olması lazım. Site güvenli bunu biliyorum. 8GB RAM için 2500TL fazladan vermek mantıklı gelmiyor.
Ders için mutlaka ipad alın.
O site bağlantısı açılmıyor. Bence Apple'ın Online mağazasından satın al. Bir de 8 GB RAM yetmeyebilir, 16 GB yaparsan daha sağlıklı olur.

Video düzenlemek veya kod yazmak dışında eksikliğini hissetmez. O durumlarda da hissetmeyebilir. M1 çok güçlü bir işlemci. O güç sayesinde RAM kullanımı azalıyor.

İnternette gezinmek, ders vb.

Şimdi düzelmiş olması lazım. Site güvenli bunu biliyorum. 8GB RAM için 2500TL fazladan vermek mantıklı gelmiyor.
Yazılım ya da video editleme gibi işlerle uğraşacaksan şart. Çünkü fazlasıyla RAM istiyorlar. Bunları yapmayacaksan üstteki arkadaşların dediği gibi iPad al.

Yazılım ya da video editleme gibi işlerle uğraşacaksan şart. Çünkü fazlasıyla RAM istiyorlar. Bunları yapmayacaksan üstteki arkadaşların dediği gibi iPad al.

Video edit için bile iPad yeterli. Halihazırda video düzenleyerek para kazanıyorsa gitsin parasını MacBook'a versin. Ama ders ve internette gezinmek için iPad ve kalemi çok daha iyi olacaktır.

MacBook Air modelinde fan yok. Hafif oyun veya kod, edit yaparken bile laptop sonuçta ısınacaktır ve laptopta fan olmadığından dolayı kendini soğutamayacaktır. Pro modellerine bakabilirsiniz bu dediklerimi yapacaksınız yoksa 8 GB Air iyidir.

MacBook Air modelinde fan yok. Hafif oyun veya kod, edit yaparken bile laptop sonuçta ısınacaktır ve laptopta fan olmadığından dolayı kendini soğutamayacaktır. Pro modellerine bakabilirsiniz bu dediklerimi yapacaksınız yoksa 8 GB Air iyidir.
Bunun testleri var. Elbette fan olması artı bir özelliktir fakat. Birebir aynı konfigurasyonu seçtiğimizde Air ile Pro modeli arasında 1400tl gibi bir fark oluyor. Bu 1400tl iğrenç bir touchbar ve fan için bence gereksiz pahalı. Ayrıca fan olmayınca bir telefon kullanıyor gibi sıfır ses ile çalışıyorsunuz. O parayı Pro modeline vermek yerine 16gb ram alınabilir. Ama yazılım ile uğraşmaya bir öğrenci için en iyi çözüm iPad Air+Apple Pencil 2 olacaktır.

Sadece günlük kullanım için alıyorsanız iPad Air almak daha ucuz ve daha konforlu olabilir. Video izlemek, internette takılmak, film izlemek gibi işlemler için çok daha konforlu olacaktır. Özellikle bilgisayarda kullandığınız bir program yoksa IPad'e bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. İlla bilgisayar istiyorum derseniz M1 MacBook Air çok uzun seneler üzmeden kullanılır.
Aslında iPad almayı hiç düşünmemiştim, bunu değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı