M1 MacBook Pro yazılım için alınır mı?

ardaturkoglu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, eski bilgisayarım artık ömrünü tamamladığı için yeni bir laptopa geçiş arifesindeyim. Bilgisayar mühendisliğinden bu dönem mezun olacağım ve en çok Android Studio ve Unity programlarıyla haşır neşirim. Bir laptopta aradıklarım ergonomi, malzeme donanım kalitesi, uzun yıllar stabilite, güçlü CPU ve geliştirme programlarında çalışırlık. Oyun için konsol tercih eden birisiyim o yüzden GPU önemli değil. Ancak işim dolayısıyla bir tık Premium bir bilgisayar arayışındayım bütçemi 15 16kya kadar zorlayabilirim. Yeni M1 Chip'li MacBook Pro'ların çok başarılı olduklarını düşünüyorum ancak hiç Mac kullanamadım ve acaba development toollarında sorun yaşar mıyım diye düşünüyorum. Native hale geçen veya geçecek birçok uygulama olduğunu duydum. 1 2 sene sonra her şey native geçer mi? Yoksa rosettayla sorunlar mı yaşarım? Onun dışında eğer M1 MacBook ayarında Windows bir laptop öneriniz varsa Thinkpad vs gibi onları da değerlendirebilirim. Önerileriniz için teşekkürler.

M1 ler ilk ciktigi donem ayni ikilemde kalarak Intel MBP almistim. Cunku o donem M1 chipler daha cok yeniydi ve Docker'i falan desteklemiyordu. Birkac ay sonra bir akrabama M1 air aldik ve hayran kaldim. Acikcasi Intel MBP aldigima pisman oldum.

Sahsen macOS'ta gelistirme yapmak icin ekstra bir setupa ihtiyac duymuyorum. Cunku unix sistemlerde aliskin oldugum environmenti hizli bir sekilde ayaga kaldirabiliyorum. Onun disinda major development toollarin bircogu M1 icin available zaten suanda ve GA olmaya da devam edecekler bu konuda endiseniz olmasin :)

Bilgisayarin kendisi zaten son derece elegant. Kalitedir, performanstir bunlari tartismaya gerek yok. Acikcasi development icin ozel bir sebep olmadikca Windows makina kullanmak zaten bir noktada bana hamallik gibi geliyor. Eger imkan varsa tabiki macOS cok daha rahat.

14 inch olduğu için ben olsam almazdım.
Ama M1 işlemci gerçekten çok güçlü sana kalmış.
Cihaz 13 inç. Ayrıca alıştıktan sonra 16 veya 15 inçlerden daha pratik bir konuma geliyor.

Kesinlikle alınır. MBP alacak bütçeniz varsa mutlaka 16GB alın. 16 MBP'ye yetmiyorsa 16GB MBA alabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, eski bilgisayarım artık ömrünü tamamladığı için yeni bir laptopa geçiş arifesindeyim. Bilgisayar mühendisliğinden bu dönem mezun olacağım ve en çok Android Studio ve Unity programlarıyla haşır neşirim. Bir laptopta aradıklarım ergonomi, malzeme donanım kalitesi, uzun yıllar stabilite, güçlü CPU ve geliştirme programlarında çalışırlık. Oyun için konsol tercih eden birisiyim o yüzden GPU önemli değil. Ancak işim dolayısıyla bir tık Premium bir bilgisayar arayışındayım bütçemi 15 16kya kadar zorlayabilirim. Yeni M1 Chip'li MacBook Pro'ların çok başarılı olduklarını düşünüyorum ancak hiç Mac kullanamadım ve acaba development toollarında sorun yaşar mıyım diye düşünüyorum. Native hale geçen veya geçecek birçok uygulama olduğunu duydum. 1 2 sene sonra her şey native geçer mi? Yoksa rosettayla sorunlar mı yaşarım? Onun dışında eğer M1 MacBook ayarında Windows bir laptop öneriniz varsa Thinkpad vs gibi onları da değerlendirebilirim. Önerileriniz için teşekkürler.

M1 cikmadan hemen once cikacagini bile bile Intel 13 MBP Pro aldim. M1 1-2 yila tam rayina oturur. Bana gore eksikleri hala var. Bootcamp mesela. Rosetta kalkacak. 1-2 Yila tam rayina oturur. M1 alin derim.

13 inch mi? Hocam çok küçükmüş ama işlemcisi i9 ile yarışıyor.
İnan bana alıştıktan sonra büyük cihazlarla rahat edemiyorsun. 34 inç monitörüm var hâlâ iş yapmak istediğimde küçük ekran daha hoş geliyor. Özellikle yüksek çözünürlüklü küçük ekranlar çok iyi görüntü kalitesi veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı