M1 MacBook Pro'da scroll kasması

Olsa da yazılımsal çok saçmalamış konu sahibi.
Katılıyorum. 10W'lık bir işlemciyle ve 8GB RAM ile bir çok sekme açıp, günlük kullanım işlerimi uzun pil ömrüyle yapmak hatta monitör bağlı kullanmak benim için oldukça tatminkar bir performans. Neredeyse 2 gün şarj etmeden kullanıyorum. Oldukça hafif olması ve metal kasaya sahip olduğu için soğuk havalarda kendini soğutması da kişisel olarak bir artı bence.

Katılıyorum. 10W'lık bir işlemciyle ve 8 GB RAM ile birçok sekme açıp, günlük kullanım işlerimi uzun pil ömrüyle yapmak hatta monitör bağlı kullanmak benim için oldukça tatminkar bir performans. Neredeyse 2 gün şarj etmeden kullanıyorum. Oldukça hafif olması ve metal kasaya sahip olduğu için soğuk havalarda kendini soğutması da kişisel olarak bir artı bence.

Aynen işte 10W'ı kötü bir şey olarak söylemiş ama W başına performansa bakmak laım. Dünyanın en başarılı çiplerinden bir tanesi hem düşük güç tüketimini hem de yüksek performansı aynı anda sunuyor.

Olsa da yazılımsal çok saçmalamış konu sahibi.
Ben 7 günlük m1 MacBook Pro sahibiyim aynı sorunlar bende de var hocam bugün safaride müzik acıkken 3 parmak sağ sol kaydırma yaptığımda müzikte takılma ve kasma sorunları başladı bu normal mi Telegram binance WhatsApp ve safari acıktı ben de iade düşünüyorum şuan oyun oynatmıyor onu anladık fakat bu olmadı çözümü var mı yardımcı olur musunuz

Ben 7 günlük m1 MacBook Pro sahibiyim aynı sorunlar bende de var hocam bugün safaride müzik acıkken 3 parmak sağ sol kaydırma yaptığımda müzikte takılma ve kasma sorunları başladı bu normal mi Telegram binance WhatsApp ve safari acıktı ben de iade düşünüyorum şuan oyun oynatmıyor onu anladık fakat bu olmadı çözümü var mı yardımcı olur musunuz
Tek diyeceğim şey binance uygulamasını kapayıp tekarar dene.Böyle bi uygulama olamaz bende de binance açık ise dediğin şey oluyor ama fortnite açık olsa bile olmuyor kesinlikle binance ile alakalı bi durum etkinlik monitöründen de bakabilirsin.

Tek diyeceğim şey binance uygulamasını kapayıp tekarar dene.Böyle bi uygulama olamaz bende de binance açık ise dediğin şey oluyor ama fortnite açık olsa bile olmuyor kesinlikle binance ile alakalı bi durum etkinlik monitöründen de bakabilirsin
Galiba 8 gb ram yetersiz geliyor hocam sebebi buna bağlıyorum boşta bile 5 gb ram kullanılıyor iade edip 16 alacağım tek çözümü bu binance ise evet bir sürü 500 500 600 gibi render seklinde işlemler acıyor anlayamadım bende ama işim bu binance kullanmam gerekli

Galiba 8 GB RAM yetersiz geliyor hocam sebebi buna bağlıyorum boşta bile 5 GB RAM kullanılıyor iade edip 16 alacağım tek çözümü bu Binance ise evet bir sürü 500 500 600 gibi render seklinde işlemler acıyor anlayamadım bende ama işim bu Binance kullanmam gerekli

8 GB RAM çoğu durumda yetersiz gelmiyor insanlara boşta RAM'in bir anlam ifade etmediğini anlatamadık :D. Bilgisayar şu şekil düşünüyor madem RAM'e enerji harcıyorum kullansamda kullanmasamda bari RAM'de kullanıcının işlem yapma ihtmali olan işlemleri tutayım da hızlı tepki vereyim. Yani sen RAM kullanmaya başlayınca bu işlemleri kapatıyor sana yer açıyor. RAM'in boşta dolu olması daha iyi Binance kısmına gelirsek 16 GB RAM'i bile doldurabileceğinden şüpheleniyorum çünkü gördüğüm en verimsiz uygulama yabancılar da şikayet etmiş zaten Rosetta üzerinde çalışıyor yani aslında porblem 8 GB RAM'de değil uygulamada belki yakın zamanda Apple silikon için destek yayınlarlar. Ben mecburen tradigview üzerinden takip edip Binance'dan işlem açıyorum ve geri hemen stopumu koyup uygulamayı kapıyorum. Kısacası sadece Binance için RAM yükseltme yapman gereksiz olur çünkü Apple silikon desteği geldiği zaman 8 GB RAM'de bile çok iyi çalışacaktır ama fazladan RAM çoğu zaman daha iyidir seni zorlamayacaksa yüksek versiyonu alabilirsin ama onda da sıkıntı çıkartabilir.

8 GB RAM çoğu durumda yetersiz gelmiyor insanlara boşta RAM'in bir anlam ifade etmediğini anlatamadık :D. Bilgisayar şu şekil düşünüyor madem RAM'e enerji harcıyorum kullansamda kullanmasamda bari RAM'de kullanıcının işlem yapma ihtmali olan işlemleri tutayım da hızlı tepki vereyim. Yani sen RAM kullanmaya başlayınca bu işlemleri kapatıyor sana yer açıyor. RAM'in boşta dolu olması daha iyi Binance kısmına gelirsek 16 GB RAM'i bile doldurabileceğinden şüpheleniyorum çünkü gördüğüm en verimsiz uygulama yabancılar da şikayet etmiş zaten Rosetta üzerinde çalışıyor yani aslında porblem 8 GB RAM'de değil uygulamada belki yakın zamanda Apple silikon için destek yayınlarlar. Ben mecburen tradigview üzerinden takip edip Binance'dan işlem açıyorum ve geri hemen stopumu koyup uygulamayı kapıyorum. Kısacası sadece Binance için RAM yükseltme yapman gereksiz olur çünkü Apple silikon desteği geldiği zaman 8 GB RAM'de bile çok iyi çalışacaktır ama fazladan RAM çoğu zaman daha iyidir seni zorlamayacaksa yüksek versiyonu alabilirsin ama onda da sıkıntı çıkartabilir.
Tam bi karar vermem lazım hocam bu kasma olayı olurken şarj da dusukde 15 20 civarı 1 satır full uygulama vs acık bi sorun yok 7 8 sekme actım ama korkum şu hadı bınanceyı geçtim ama başka bir sefer bana bu sorunu yaşatır mı gercekten saçmaladı çünkü Macbook ses takılmaları gecılserde yavaşlama vs gibi problemler çıkarttı sonuçta ben bunu bu ıslemlerı rahat yapsın diye alıyorum oyun zaten oynatmıyor bırakalımda 3 5 sekme binince WhatsApp telegramda rahat ıslem yapayım sorun galiba binince kaynaklı biraz daha zorlamaya çalışacağım sistemi iade surem bitmeden önce zorlama acısından pc de sorun olup olmadığını öğrenmek icin tavsiyeleriniz var mı ya da bana ne gibi durumlarda 8 gb ram yetersiz gelir bu Mac ı sadece kripto için aldım denilebilir oyun vs gibi şeyler için kullanmıyorum ama karar vermem gerekli 16 gb yükseltip yükseltmemek için

Tam bir karar vermem lazım hocam bu kasma olayı olurken şarj da dusukde 15 20 civarı 1 satır Full uygulama vs acık bir sorun yok 7 8 sekme açtım ama korkum şu hadı Binance'yı geçtim ama başka bir sefer bana bu sorunu yaşatır mı gercekten saçmaladı çünkü MacBook ses takılmaları gecılserde yavaşlama vs gibi problemler çıkarttı sonuçta ben bunu bu ıslemlerı rahat yapsın diye alıyorum oyun zaten oynatmıyor bırakalımda 3 5 sekme binince WhatsApp Telegram'da rahat ıslem yapayım sorun galiba binince kaynaklı biraz daha zorlamaya çalışacağım sistemi iade surem bitmeden önce zorlama acısından PC de sorun olup olmadığını öğrenmek icin tavsiyeleriniz var mı ya da bana ne gibi durumlarda 8 GB RAM yetersiz gelir bu Mac'ı sadece kripto için aldım denilebilir oyun vs gibi şeyler için kullanmıyorum ama karar vermem gerekli 16 GB yükseltip yükseltmemek için

Bak şöyle analtayım bu zamana kadar sadece Binance açıkken ses takılması donma yaşadım. Safari'de bir sür sekme açık, wp açık, Twitter açık, Telegram açık donmadı hiç hatta Fortnite açıkken yanda Safari bile açtım iyice dene zaten sen de göreceksin RAM'le alakalı bir durum olmadığını.

Konuyla alakasız ama ilgimi çekti paylaşayım dedim. World Of Tanks oynarken bilgisayar çok serin ve en yüksek grafik ayarında 59 FPS sabit alıyorum. Transformice (Flash oyun ) oynarken çok ısınıyor ve şarj yiyor :D Ayrıca Whatsapp gibi Rosetta ile çalışan uygulamalarda ufak tefek bug oluyor.

Konuyla alakasız ama ilgimi çekti paylaşayım dedim. World Of Tanks oynarken bilgisayar çok serin ve en yüksek grafik ayarında 59 FPS sabit alıyorum. Transformice (Flash oyun ) oynarken çok ısınıyor ve şarj yiyor :D Ayrıca Whatsapp gibi Rosetta ile çalışan uygulamalarda ufak tefek bug oluyor.
kullandığınız sistem nedir m1pro 13 8 gb mı

Yeni konular

Geri
Yukarı