M1 MacBook Pro'da scroll kasması

Ben iade ettim hocam 8gb RAM yetmiyor zaten çoğu uygulama macOS’ta stabil değil telegram wp Binance açınca 7 GB dayanıyor başka arkadaşlar da yaşamış 16 GB gerekli galiba ne olursa olsun 20 bin TL verip hem doğru düzgün oyun oynatmayacak ona tamam ama 3 5 uygulama ile RAM sorunu olması beni üzdü belki sorun Binance bilemiyorum

Ben iade ettim hocam 8 GB RAM yetmiyor zaten çoğu uygulama MacOS'ta stabil değil Telegram wp Binance açınca 7 GB dayanıyor başka arkadaşlar da yaşamış 16 GB gerekli galiba ne olursa olsun 20 bin TL verip hem doğru düzgün oyun oynatmayacak ona tamam ama 3 5 uygulama ile RAM sorunu olması beni üzdü belki sorun Binance bilemiyorum

Dostum 8 GB RAM nasıl yetmiyor günlük işler için anlamadım tamamen Binance ile alakalı bir sorun bende de aynı sorun var. Zaten almadan önce konuyu açsaydın kesinlikle 16 GB Air almanı önerirdim Pro'ya ekstra vereceğin parayı Air'da bellek için kullanmak mantıklı.

Uzun zamandır 8 GB Pro kullanıyorum. Ben şahsen günlük işler ve ekstra bazı çalışmalarda kullanıyorum bugüne kadar performans konusunda beni sonuna kadar tatmin etti.

Hocam siz şahsen 8 GB eksikliğini hissediyor musunuz?
Çok nadir, yani bir iki kez. O da aşırı fazla sekme ihtiyacının yanında Xcode un etkisiyle oldu. Belki cihazımda yazılımsal sorun olabilir çünkü birkaç defa problem yaşadım. İstanbul'a dönünce temiz bir format atmak istiyorum.

Bende de M1 Air var ( 8 GB RAM 256 GB SSD) 1-2 aydır bende ve şu anda kasma sorunları yaşamaya başladım Safari'de falan gezerken ve TFT oynarken FPS 60-80 arası gidip gelirken şu an 30'lara kadar düşüyor. Cidden bu kadar para veripte aldığımız hizmete yasak. Ayrıca bazen hoparlöründen cızırtıda yapıyor cihaz...

Bende de M1 Air var ( 8 GB RAM 256 GB SSD) 1-2 aydır bende ve şu anda kasma sorunları yaşamaya başladım Safari'de falan gezerken ve TFT oynarken FPS 60-80 arası gidip gelirken şu an 30'lara kadar düşüyor. Cidden bu kadar para veripte aldığımız hizmete yasak. Ayrıca bazen hoparlöründen cızırtıda yapıyor cihaz...

Cızırtı sorunu kornik klavye tuşları titriyor çünkü çok güçlü ses beriyor klavyenin üstüne koruyucu koyarsan düzelir.

@SamedDX Hocam scroll kasması için kapatılması gereken ayar nedir acaba?

Ekran Resmi 2022-01-31 00.37.14.png

Bunu kapayın ve işletim sistemi sürümünü en sonra yükseltin eğer düzelmezse buradan tekrar bana yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı