M1 Pro alınır mı?

Bilgisayar muhendisligi son sinif ogrencisiyim, M1 MacBook Pro kullanıyorum. Performansta sorun cikarmasi mumkun degil. Kod yazmanin kendisi muazzam bir kas gucu istemiyor zaten.

Peki birkaç yerde bazı projelerde normal PC gerekli oluyor diye okudum ama tersini de okudum sence? Şimdi M3 de çıkmışken M1 mantıklı mı? Tabii bu konuda çok değişken var ama tahminen kaç yıl sonra daha iyi bir işlemciye ihtiyaç duyarım?

Ilk ciktigi gunden beri M1 MBP kullaniyorum hic boyle bir sorun yasamadim. Soruz sizde olabilir.

D16 yerine buna bakin.

Teşekkür ederim. Bunu tavsiye etmenizin temel sebebi nedir peki?

Peki birkaç yerde bazı projelerde normal PC gerekli oluyor diye okudum ama tersini de okudum sence? Şimdi M3 de çıkmışken M1 mantıklı mı? Tabii bu konuda çok değişken var ama tahminen kaç yıl sonra daha iyi bir işlemciye ihtiyaç duyarım?

Teşekkür ederim. Bunu tavsiye etmenizin temel sebebi nedir peki?

Normal PC dedigin Windows mu? Oyleyse ya elektronik projeleri olmasi lazim ya da cok spesifik Windows isteyen toollar olmasi lazim. Onu da hocanla konusursun daha farkli bir sey alirsin ya da okulun labi varsa orada halletmeye calisirsin. Seni cok rahat mezun eder o laptop. Isini alana kadar net olarak baska cihaza ihtiyac duyacagini sanmiyorum kapitalizmin etkisine kapilmazsan ama burada 54K'ya 16-512 yeni M3 islemcili Pro satiliyor. Butcen bu kadar var mi bilmiyorum.

Huawei konusunda gelirsek 14S, D16'ya gore daha premium bir cihaz her acidan.

Merhaba ben de yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve MacBook M1 Pro kullanıyorum eğer uzun ömürlü olmasını istiyorsan belleği en az 16 ise düşünmeden al derim bomba gibi bir bilgisayar M2 Air, M1 Pro ve M2 Pro hepsini test ettim arkadaşlarımın aracılığıyla aklında takılan soru varsa sorabilirsin.
WhatsApp Image 2023-10-25 at 22.43.52.jpeg

M2 Air ile M2 Pro arasında yazılım performansı açısından bir fark var mı, özellikle Fullstack için? İki yıl öncesine kadar 2017 MacBook Air kullanıyordum ve performans sorunlarıyla karşılaşıyordum; ayrıca cihaz aşırı ısınma eğilimindeydi. Şu anda sahip olduğum laptopu satıp M2 MacBook Air almayı düşünüyorum, ancak ısınma ve performans sorunlarından endişe ediyorum. Bu arada, Computer Science öğrencisiyim; sanırsam bu da Türkiye'de Yazılım Mühendisliği olarak geçiyor. M2 MacBook Air, bu bölümü karşılayabilir mi , sizce?

M2 Air ile M.2 Pro arasında yazılım performansı açısından bir fark var mı, özellikle fullstack için? İki yıl öncesine kadar 2017 MacBook Air kullanıyordum ve performans sorunlarıyla karşılaşıyordum; ayrıca cihaz aşırı ısınma eğilimindeydi. Şu anda sahip olduğum laptopu satıp M2 MacBook Air almayı düşünüyorum, ancak ısınma ve performans sorunlarından endişe ediyorum. Bu arada, Computer science öğrencisiyim; sanırsam bu da Türkiye'de yazılım mühendisliği olarak geçiyor. M2 MacBook Air, bu bölümü karşılayabilir mi, sizce?

Öncelikle merhaba bu yazılım performansı proje boyutuna göre tabiikide değişkenlik gösterebilir ama genel olarak normal bir proje için birbirlerine yakın performans göstereceğini düşünüyorum fullstack için. Isınma problemine gelecek olursak gene bu yapılan işleme göre değişkenlik gösterir bilgisayarda fan olmadığı için de zorlandığında ısınma gibi olaylar olduğunda Pro modele göre Air performans olarak daha düşük bir performans gösterebilir çok yüksek boyutlu büyük projeler için bahsediyorum onun dışında normal ortalama bir proje için kolay kolay endişe edilecek bir problem değil bende Pro modeli kullanıyorum daha kodlama yaparken fan açtığını hiç duymadım hatta daha hiç fan sesi duymadım desem doğrudur sıcaklıktır performans problemleri vs. belirttiğiniz kullanım için hiç problem olacağını düşünmüyorum. M2 MacBook Air fazlasıyla bölümünüz için yeterli güzel de kullanırsanız daha da uzun ömürlü olabilir. Kozmetik olarak değerlendirecek olursak bilgisayar gerçekten de tasarımı çok şık ve Pro modellere kıyasla oldukça hafif ve şarjı çok iyi gidiyor.

Öncelikle merhaba bu yazılım performansı proje boyutuna göre tabiikide değişkenlik gösterebilir ama genel olarak normal bir proje için birbirlerine yakın performans göstereceğini düşünüyorum fullstack için. Isınma problemine gelecek olursak gene bu yapılan işleme göre değişkenlik gösterir bilgisayarda fan olmadığı için de zorlandığında ısınma gibi olaylar olduğunda Pro modele göre Air performans olarak daha düşük bir performans gösterebilir çok yüksek boyutlu büyük projeler için bahsediyorum onun dışında normal ortalama bir proje için kolay kolay endişe edilecek bir problem değil bende Pro modeli kullanıyorum daha kodlama yaparken fan açtığını hiç duymadım hatta daha hiç fan sesi duymadım desem doğrudur sıcaklıktır performans problemleri vs. belirttiğiniz kullanım için hiç problem olacağını düşünmüyorum. M2 MacBook Air fazlasıyla bölümünüz için yeterli güzel de kullanırsanız daha da uzun ömürlü olabilir. Kozmetik olarak değerlendirecek olursak bilgisayar gerçekten de tasarımı çok şık ve Pro modellere kıyasla oldukça hafif ve şarjı çok iyi gidiyor.
Katılıyorum. Macbook air 2017 kullandıktan sonra bütün laptoplar bana kalitesiz geliyor artık 😅.

Geri
Yukarı