M1 Ultra, Performans Testlerinde RTX 3090’ın Gerisinde Kaldı

Watt/per-power karşılaştırması yapmış Apple.
Sorun o. Karşılaştırma böyle olsa ve bunu yazsalar kimse bir şey demez. Verimlilik der adına.
1647690277061.png

Çevirisi:
M1 Ultra 64 çekirdekli bir GPU'ya sahip. En yüksek performans veren PC GPU'sundan 200 watt daha düşük güç ile çalışırken daha yüksek performans veriyor.

Daha 2 yıllık bir mimarinin ki bir çeşit APU diyebiliriz buna, 2060S performansı vermesi çok değil 1-2 nesil sonra Nvidia’yı geçebileceğini gösterir. Nvidia’nın ARM’yi alma girişiminde bulunması da yaklaşan tehlikenin farkına varmasından kaynaklı. Apple 3090’ı geçecek diyerek kendini rezil etti ama Nvidia kanadında alarm zilleri çaldığı gerçeğini değiştirmiyor bu.

Ayrıca rekabet her zaman son kullanıcıya yarar. Takım tutar gibi marka tutmaya gerek yok. AMD olmasaydı RTX 3000 serisi kartlar bu kadar iyi olmayacaktı. Apple M1 silikonlar sağlam geldiği için de RTX 4000-5000 serileri çok daha iyi olacak belki de

Watt/per-power karşılaştırması yapmış Apple. Aslında yanıltıcı bir durum yok. Sadece Apple'ın klasik söylem biçimiyle alakalı.

Konudakiler gereksiz yere triggerlanmış, onu anlamadım ben. :D
Hocam relative performance ekseninde aynı seviyeye kadar çıkartmış, halbuki yarısına bile gelememesi lazım. Sıkıntı orada.

Update geldikce düzelir açılır kendisi. Iphondo kendisinin kullandığı M1 Max işlemcinin gelen güncellemeler ile 2 katına yakın hızlandığını belirtti. Dual CPU'yu tır gibi tek yapınca uygulamalar hazır olmadı buna. Ayrıca bu konudaki şeyler W/P değil mi @SideWinder dediği gibi?

Ne olursa olsun Apple render olayında usta. Koca koca kasalar yerine küçücük kutu yapıp içine deli güç sıkıştırdılar. Alacak olanları bu konuda rastlayamam ama güncelleme beklemeleri gerektiğini söyleyebilirim :D

Ayrıca bu konudaki şeyler W/P değil mi @İbrahim Zdemir dediği gibi?
Değil.
Sorun o. Karşılaştırma böyle olsa ve bunu yazsalar kimse bir şey demez. Verimlilik der adına.
Eki Görüntüle 1336489
Çevirisi:
M1 Ultra 64 çekirdekli bir GPU'ya sahip. En yüksek performans veren PC GPU'sundan 200 watt daha düşük güç ile çalışırken daha yüksek performans veriyor.
Daha öncede belirttim.
Gülücük atmadan önce araştırmama gerek yok, zaten biliyordum bu tabloyu, sizin anlamak istediğinizden başka bir anlam aramamanız komik.
Başka bir anlam? Watt/Per-Power gibi mi? Altına yazdıkları notla bile mi? Adamlar açık açık dediler ki: Bizim dahili GPU'muz, en iyi harici GPU'dan daha az güç tüketip daha fazla performans veriyor. Bunda nasıl bir anlam aramam gerekiyor?
Daha öncede söyledim. M1 işlemcileri beğeniyorum ve fazlasıyla destekliyorum. Gerçekten çok düşük güç tüketimiyle çok iyi işler başarıyorlar. Fakat bu yalan reklam yapmalarını, abarta abarta ürün tanıtmalarını haklı ve mantıklı kılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı