M1 vs R7 5800H

Bu iki işlemcili bilgisayardan M1 olanı tercih etmiştim, sizce hangisi daha iyi?

Oyun oynamıyorum bu arada.
Oyun oynamıyorsanız M1 daha iyi olabiliyor çünkü M1 işlemci daha çok yazılım odaklı kullanılabilecek bir işlemci. İyi bir tercih yapmışsınız. Çünkü macOS ve M1 işlemci sizin için biraz daha avantaj oluşturacaktır çünkü macOS ve M1 işlemci biraz daha yazılımcılara rahatlık sağlatıyor.

Oyun oynamıyorsanız M1 daha iyi olabiliyor çünkü M1 işlemci daha çok yazılım odaklı kullanılabilecek bir işlemci. İyi bir tercih yapmışsınız. Çünkü macOS ve M1 işlemci sizin için biraz daha avantaj oluşturacaktır çünkü macOS ve M1 işlemci biraz daha yazılımcılara rahatlık sağlatıyor.
Mesela hangi konularda rahatlık sağlatıyor hocam?

Tek çekirdekte M1, çoklu çekirdekte 5800H.
İkisini kıyaslamak saçma çünkü 5800H'lı bir Ultrabook yok.
Bilgisayar mühendisliği için ikisinden birini alacaktım, sonrasında M1 tercih ettim. Bu dediğim Ryzen işlemci ASUS ROG bir laptopta vardı. 8 GB almış olmam tek sıkıntı ama ileride değiştirmeyi düşünüyorum zaten.

Ben M1'i seçtim neden çünkü ısınmıyor. Evet bilgisayar günlük işlerde 35 - 50 derece arasında çalışıyor ve bunu fansız başarıyor. Canım M1'im.

Oyun oynamayan bir insan için en iyi tercih Apple Silicon çipli macOS bir Mac'tir (Kullandığı programlar Apple Silicon veya Rosetta 2 ile uyumluysa).

Yeni konular

Geri
Yukarı