M2 MacBook Air ısınıyor

thisms

Picopat
M1 MacBook Air'den yeni Air'e geçtim. Eskisinde de fan yoktu ama en yüklü işlemlerde bile alet buz gibiydi. Ama yeni MacBook Air normal kullanımda bile ısınıyor. Bilseydim eskisi ile devam ederdim.

satıp tekrar eskisine veya m2 pro ya mı geçsem bilemedim

M2 temel olarak M1 Chip'in saat hızının arttırılmış bir versiyonu. Dolayısı ile ısınıyor. Siz hangi işlemleri yaparken ısınıyor ve yaklaşık kaç dakika sonra hissediyorsunuz ısınmayı?

M2 temel olarak M1 Chip'in saat hızının arttırılmış bir versiyonu. Dolayısı ile ısınıyor. Siz hangi işlemleri yaparken ısınıyor ve yaklaşık kaç dakika sonra hissediyorsunuz ısınmayı?
Hocam aslında abartmamak için belirteyim, ısınıyor dediğim diğer pclere kıyasla fazlasıyla iyi tabiki. Rahatsız eden bir sıcaklık değil. Sadece eski duruma alıştığım için gözüme batıyor.

Örnek olarak vscode ve chrome açıkken cihazın altına dokunduğumda sıcaktı. Eski cihazda daha fazlasını yaptığımda bile ısınmıyordu.

Hocam aslında abartmamak için belirteyim, ısınıyor dediğim diğer pclere kıyasla fazlasıyla iyi tabii ki. Rahatsız eden bir sıcaklık değil. Sadece eski duruma alıştığım için gözüme batıyor.

Örnek olarak VS Code ve Chrome açıkken cihazın altına dokunduğumda sıcaktı. Eski cihazda daha fazlasını yaptığımda bile ısınmıyordu.

M2'de ısınma normal daha çok yatağınızda kullanıyorsanız ısınmaya neden olabilir.

Parçalama sayesinde M2 MacBook Air'deki aşırı ısınma sorununa neyin neden olduğunu biliyoruz: Fanların, ısı borularının ve havalandırmanın olmaması.

M2'de ısınma normal daha çok yatağınızda kullanıyorsanız ısınmaya neden olabilir.

Parçalama sayesinde M2 MacBook Air'deki aşırı ısınma sorununa neyin neden olduğunu biliyoruz: Fanların, ısı borularının ve havalandırmanın olmaması.
emin oldum zaten hocam chromeda 4k video izleyince bile ısındığını şahit oldum.
satıcam yakında ama ne alsam diye düşünüyorum.

Emin oldum zaten hocam Chrome'da 4K video izleyince bile ısındığını şahit oldum.
Satacağım yakında ama ne alsam diye düşünüyorum.

Hocam ben de yazılım için alacağım ama ne derecede ısınıyor. Bir uygulama ile dereceleri görebiliyorsunuz acaba baktınız mı derecelere? Kucakta çalışmayı seven birisiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı