M2 Pro İşlemcili Yeni MacBook Pro ve Mac mini Kasım’da Piyasaya Sürülebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
M2 işlemci ile güncellenecek Mac Modelleri

Yeni iPad Pro, iPad ve Apple TV modellerinin geçtiğimiz hafta duyurlmasının ardından gözler artık Mac’e çevrildi. Söylentiler, Apple’ın bu yıl içinde M2 serisi yongalara sahip yeni üst düzey MacBook Pro ve Mac mini modellerini piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor. Bloomberg’den Mark Gurman, bu haftaki bülteninde 24 Ekim Pazartesi günü piyasaya sürülecek macOS Ventura’nın ilk sürümünün, “yakında” […]

Devamı: M2 Pro İşlemcili Yeni MacBook Pro ve Mac mini Kasım’da Piyasaya Sürülebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

M2 işlemci gayet iyi işlemci, yazılımcılar için de aynı şekilde.
Merakla bekliyoruz.
Teşekkür ederiz, bilgilendirme için, ellerinize sağlık.
İyi forumlar.

M2 MacBook Air tasarım olarak güzel olsa da bir fiyaskoydu.

M1 MacBook Air'e göre daha berabat termal performans, 250 GB SSD'nin daha kötü çalışması ve SSD sağlık sorunları ile gündemdeydi. Buna rağmen fiyatı daha pahalıydı.

Umarım Apple'ın yeni çıkartacağı modellerde bunlar yaşanmaz. Artık en azından naz modellerde minimum 512 GB SSD konulmalı. Termal throttling söz konusu olmamalı.

M2 MacBook Air tasarım olarak güzel olsa da bir fiyaskoydu.

M1 MacBook Air'e göre daha berabat termal performans, 250 GB SSD'nin daha kötü çalışması ve SSD sağlık sorunları ile gündemdeydi. Buna rağmen fiyatı daha pahalıydı.

Umarım Apple'ın yeni çıkartacağı modellerde bunlar yaşanmaz. Artık en azından naz modellerde minimum 512 GB SSD konulmalı. Termal throttling söz konusu olmamalı.
Geçen gün MacBook Pro M2 16GB/256GB olan modeli aldım. şu an o bilgisayardan yazıyorum. Yazılım geliştiricem. SSD kısmını tam anlamayadım. Elimdeki kötü bi cihaz mı? Yetersiz gibi mi yani. Üzülme gibi bişey geldi açıkçası(Hayal kırılığı)

Hayır Pro modelinde sıkıntı yok hatta Pro modelini alarak iyi yapmışsınız. Hem üzerindeki SSD daha iyi (Air'e göre) hem de aktif soğutması var.

M2 ile ilgili durum işlemciyle alakalı değil. Tamamen Air ile alakalı. Air'in baz modelinde kullanılan SSD'de sorun var. Ayrıca M2 Air throttling yaşıyor.

M2 MacBook Pro'da böyle sorunlar yok.

Geri
Yukarı