M2 SSD vs Sata 3 SSD

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Laptop almayı düşünüyorum. Monster kendi sitesinde 2 farklı depolama seçeneği sunuyor. Ya 256 GB M.2 SSD ya da 480 GB SATA 3 SSD. Aralarında 100 lira fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum M.2'ler NVMe olarak ayrılıyor. Bazıları normal SATA performansı sunuyor. NVMe olanlar çok çok daha hızlı ancak bildiğim kadarıyla anakart desteği de gerekli. NVMe için bunun dışında karşılaşma yaptığın SSD'lerin de özellikleri önemli. Senin yerinde olsam m.2 alırım SATA3'e de bir HDD takarım. 480 GB yetmeyebilir. İkinci el bir HDD alırsın 100 liraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
M2 almana gerek yok. Günlük kullanım için sana bir şey katmayacak. Bildiğimiz SATA SSD alsan sana fazlasıyla yeter. Hangisi ucuzsa onu alman daha mantıklı.

Günlük kullanımsa M.2 zorlamanıza gerek yok. Hangisi pahalı yazmamışsınız. SATA 480 daha iyi bir seçim olacaktır.

Laptop almayı düşünüyorum. Monster kendi sitesinde 2 farklı depolama seçeneği sunuyor. Ya 256 GB M.2 SSD ya da 480 GB SATA 3 SSD. Aralarında 100 lira fark var.
İki notebook'u da biliyorum ama 480 GB olan notebook'a HDD takamıyorsun sadece M2 SSD takarak depolamanı arttırabilirsin ya da 480 GB olanı söküp daha yüksek alana sahip SSD takarak arttırabilirsiniz. Ben alacak olsam 256 GB olanı alıp 1TB HDD takardım. 256 GB SSD bir çok işi görür zaten.

M2 yerine daha büyük depolama alanı olan SATA SSD seçme şansın varsa aynı bütçeyle daha çok işini görür bence. Oyunlarda 1 yada 2 sn erken giriyosun başka birşeye etkisi var mı bilmiyorum.

M2 yerine daha büyük depolama alanı olan SATA SSD seçme şansın varsa aynı bütçeyle daha çok işini görür bence. Oyunlarda 1 yada 2 sn erken giriyosun başka birşeye etkisi var mı bilmiyorum.
Monsterda maalesef öyle bir şey yok 250₺ ye mâl edeceğin HDD yi 400₺ ye takıyorlar. Bilgisayarı en boş haliyle alıp yükseltmelerini kendin yapmak çok daha kârlı. 480 GB SSD'yi 960 GB SSD'ye yükseltmek için 500 ₺ alıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı