M21 android sürümü düşürme

Makaleler
4
Elimde Galaxy M21 cihazı var, ilkbaharda Android 11 ile beraber OneUI 3 versiyonu geldi ama batarya performansı düştü. Sabah kalktığımda %10'a yakın şarj gitmiş oluyor. Bunun içinde cihazımı ilk geldiği gibi Android 10'a düşürmek istiyorum. Yapabileceğim bir yol varsa yazabilir misiniz.

Cihazınız için uygun bir downgrade rehberini kullanın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cihazın garantili ise versiyon düşürme yapamazsın. Yapmak istersen eğer garanti dışı kalır. Rot, ROM vb gibi bilgin varsa bu işlemlere gir. Yoksa bilen birine danışırsın. İnternet araştırabilirsin. Bilgin yoksa cihazı kitleyebilirsin.

Elimde Galaxy M21 cihazı var, ilkbaharda Android 11 ile beraber oneuı 3 versiyonu geldi ama batarya performansı düştü. Sabah kalktığımda %10'a yakın şarj gitmiş oluyor. Bunun içinde cihazımı ilk geldiği gibi Android 10'a düşürmek istiyorum. Yapabileceğim bir yol varsa yazabilir misiniz?

Hocam nasıl düşürülüyor bilmiyorum ama düşürmemen taraftarıyım. Android 10ken çalışmayan uygulamaların arka planda çalışmaya başlamıştır. Kullanmadıklarını silebilirsin. Ayarlardan arkadan çalışmasını istemediğin uygulamaları kısıtlayabilirsin.(uzun süredir Samsung kullanmıyorum şu an yapabilir misin bilmiyorum.) Android 11 duyduğuma göre çok daha akıcıymış. M21'in işlemcisine nazaran bataryası güçlüydü hatırladığım kadarıyla. Bu nedenle akıcılığı sağlaması bana kalsa daha önemli zaten bataryası güçlü.
Hocam nasıl düşürülüyor bilmiyorum ama düşürmemen taraftarıyım. Android 10ken çalışmayan uygulamaların arka planda çalışmaya başlamıştır. Kullanmadıklarını silebilirsin. Ayarlardan arkadan çalışmasını istemediğin uygulamaları kısıtlayabilirsin.(uzun süredir Samsung kullanmıyorum şu an yapabilir misin bilmiyorum.) Android 11 duyduğuma göre çok daha akıcıymış. M21'in işlemcisine nazaran bataryası güçlüydü hatırladığım kadarıyla. Bu nedenle akıcılığı sağlaması bana kalsa daha önemli zaten bataryası güçlü.

Bu arada rot atarsan bir daha yazılım desteği alamazsın. Çin'den bulduğun ROM'ları yüklersin.

Cihazın garantili ise versiyon düşürme yapamazsın. Yapmak istersen eğer garanti dışı kalır. Rot, ROM vb gibi bilgin varsa bu işlemlere gir. Yoksa bilen birine danışırsın. İnternet araştırabilirsin. Bilgin yoksa cihazı kitleyebilirsin.
Normalde eski cihazlarıma ROM vb. kuruyordum alışkanlığım var ama garantiyi bozuyorsa uğraşmaya değmeyecektir, teşekkürler cevap için.

Bu arada rot atarsan bir daha yazılım desteği alamazsın. Çin'den bulduğun ROM'ları yüklersin.
Teşekkürler bilgi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı