M33 5G'de SD karta aktarılan uygulamalar dahili depolamada yer kaplıyor

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba,

Cihazdaki uygulamaları SD karta aktarmak istiyorum. SD karta aktar kısmından başlatıyorum aktarmayı, bittikten sonra aktarılmış gibi görünse de yine dahili depolamada alan kaplıyor uygulamalar.

Örneğin az önce ilk kez Genshin Impact indirdim, boyutu da fazlaymış, 24 GB olması lazım sanırım. Bunu SD karta aktarayım dedim, aktarmayı başlattım fakat yine uygulama dahili depolamada alan kaplıyor.

Farklı bir oyunda denedim, bu oyun da Wild Rift, o da yine aktarma başlatıyorum, bitiyor fakat harici depolamaya geçmiyor.

SD Kart modeli Samsung Evo Plus
Telefon: Samsung M33 5G

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sonradan karta taşıma olayı uzun süredir yok diye biliyorum, neyle yaptınız o işlemi? Uzun süredir tek olan şey hafıza kartını dahili olarak biçimlendirip her şeyin karta yüklenmesini sağlamak. Ona da bence hızlı bir hafıza kartı lazım.

Merhaba. Sonradan karta taşıma olayı uzun süredir yok diye biliyorum, neyle yaptınız o işlemi? Uzun süredir tek olan şey hafıza kartını dahili olarak biçimlendirip her şeyin karta yüklenmesini sağlamak. Ona da bence hızlı bir hafıza kartı lazım.
Telefonun kendisinde var böyle bir şey, depolama konumunu değiştir kısmından yapılabiliyor.

Screenshot_20230608_225417_Settings.jpg

Telefonun kendisinde var böyle bir şey, depolama konumunu değiştir kısmından yapılabiliyor.

Eki Görüntüle 1812798
Peki. Daha önce de böyle konular gördüm, uygulamanın büyük dosyaları hala dahili hafızada kalıyor derlerdi. Demek ki bir sey değişmemiş. O yüzden hafıza kartını dahili hafıza olarak biçimlendirmeyi denemeniz lazım. Önemli verileriniz varsa yedeklemeyi umutmayınız.

Son düzenleme:
Peki. Daha önce de böyle konular gördüm, uygulamanın büyük dosyaları hala dahili hafızada kalıyor derlerdi. Demek ki bir sey değişmemiş. O yüzden hafıza kartını dahili hafıza olarak biçimlendirmeyi denemeniz lazım. Önemli verileriniz varsa yedeklemeyi umutmayınız.

Garip olan bende dahili olarak biçimlendir yok :D , ben de onu araştırdım. Biçimlendir kısmında sadece tek seçenek var o da "Biçimlendir" basıyorsun kartı sıfırlıyor sanırım o kadar. Bu uygulama taşıyamama mevzusu çok can sıkıcı çünkü yüksek boyutlu oyunları taşıyamayacaksam SD Kart biraz boş iş kalıyor.

Geri
Yukarı