M4A78LT-M-LE anakart slot başına kaç GB RAM destekliyor?

KarakartaI

Centipat
Hocam bende M4A78LT-M-LE anakart ve 2 DDR3 RAM slotu var. 6 GB RAM vardı biri bozuldu 4 GB kullanmaya başladım. Ben bu anakartıma 8 GB RAM almak istiyorum. Anakartın kendi sitesinde Memory kısmında resimde görüldüğü gibi yazmakta. Tek RAM slotuna 8 GB RAM takılır mı yoksa sadece slot basına 4 GB RAM mi destekliyor?

IMG_20200403_200842.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
2x DIMM Max. 8 GB. Yani her slot başına 4 GB düşüyor. Normal seviyelerde 1333 MHz kullanabilirken; O.C'lu olarak 1800 MHz'e izin veriyor.

4+4 GB daha performanslı olacaktır.

İşte 4x4 için diğer RAM slotumun çalışıyor olması lazım. Ve şu an kullanamiyorum o yüzden 4 takılı. 8 GB olmaz diyorsunuz öyle mi?
RAM slotunu bozuk ise tek slot 4 GB destekliyor en fazla, üstüne çıkamazsın. RAM slotunun bozuk olduğuna emin misin?

Evet kardeşim eminim daha şimdi bir daha denedim. 4 GB RAM takılı idi. Çıkartıp 2 GB denedim 2 GB çalıştı. Açıldı bilgisayar. Her ikisini denedim 4'ü 2.slota taktım. Bu sefer ekrana görüntü gelmedi. Şu an 4 kullanıyorum. 2'yi çıkardım. Çalışsa idi bir 4 daha alırdım. Bu 2 slottaki toplam RAM kapasitesini, 1 RAM slotuna aktaramaz mıyız? 2.slot bozuk dursun 1'e 8 GB takayım.

2x DIMM Max. 8 GB. Yani her slot başına 4 GB düşüyor. Normal seviyelerde 1333 MHz kullanabilirken; O.C'lu olarak 1800 MHz'e izin veriyor.

4+4 GB daha performanslı olacaktır.
aga bende h310m pro vd plus anakart var pc hakkında çok bilgi sahibi değilim şuanda 2x4 8gb ram kullanıyorum ramlerin tanesi 1333mghz ddr 4 toplam 2666mghz işte.anakartın bilgi sayfasına baktım maks 2666 mghz ram desteklediği yazıyor ama slot başına mı veya toplam mı lduğu yazmıyor.Ben ram i 16x2 yapıcam da bana yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı