M4A78LT-M-LE anakart yerine ASUS M5A97 R2 takabilir miyim?

KarakartaI

Centipat
Merhaba, iyi forumlar.
Benim şu an kullanmakta olduğum M4A78LT-M-LE anakartımın yerine, ASUS M5A97 R2 anakart takmak istiyorum. Benim kullanmakta olduğum anakart 95W. Almak istediğim anakart 140W kadar destekliyor. Sizce bu anakartı alsam kasamın içine boyutu sığar mı? Herhangi bir arıza veya uyumluluk sorunu yaratır mı?

Merhaba, iyi forumlar.

Benim şu an kullanmakta olduğum M4A78LT-M-LE anakartımın yerine, ASUS M5A97 R2 anakart takmak istiyorum. Benim kullanmakta olduğum anakart 95W. Almak istediğim anakart 140W kadar destekliyor. Sizce bu anakartı alsam kasamın içine boyutu sığar mı? Herhangi bir arıza veya uyumluluk sorunu yaratır mı?

Bu arada 95 ve 140W dediğim işlemci için.

Son düzenleyen: Moderatör:
M4A78LT-M-LE: mATX standartında ama ASUS M5A97 R2: ATX. Kasanız eğer ATX destekliyor ise takarsınız, bir sorun olmaz ancak en fazla kullandığınız anakarta kadar destek veriyorsa sorun olur. Kasa modeliniz nedir veya şu an kullandığınız anakartın alt tarafında boşluk kalıyor mu? Yoksa kasa ile sıfıra sıfır mı?

Son düzenleme:
M4A78LT-M-LE: Uatx standartında ama ASUS M5A97 r2: ATX. Kasanız eğer ATX destekliyor ise takarsınız, bir sorun olmaz ancak en fazla kullandığınız anakarta kadar destek veriyorsa sorun olur. Kasa modeliniz nedir veya şu an kullandığınız anakartın alt tarafında boşluk kalıyor mu? Yoksa kasa ile sıfıra sıfır mı?

Yani parmak gircek kadar olmasa da biraz boşluk var. Markasını tam olarak bilmiyorum. Eski bir kasa.

Yani parmak gircek kadar olmasa da biraz boşluk var. Markasını tam olarak bilmiyorum. Eski bir kasa.
uAtx tekrar baktım ve kasanız ile ATX anakart uyumlu değil, uATX'de mATX anlamına geliyor, bilgi eksikliğinden kaynaklandı biraz, kusura bakmayın.

İyi forumlar:D Başka sorunu var ise sorabilirsiniz.

Kasa zaten eski yani bir 10 yıllık var. İçindekiler yeni sadece 😀
Mesajımı tekrar düzenledim, bakabilirsiniz. Biraz kafa karışıklığı oldu ama desteklemiyor. µ, Micro'nun Yunanca sembolüdür.
Başka soru var ise AM3 sevdiğim bir platform ve yardımcı olurum. @KarakartaI

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı