M5A97 LE R2.0 Ram Sorunu

• Konuyu başlatan DonTe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 11B

DonTe

Hectopat
Yer
Büyükçekmece, İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar forumu çok uzun zamandır takip ediyorum üye değildim fakat topladığım yeni sistemde bir sorunum oluştu size danışmak istedim.

İşlemci : FX 6300
Anakart : M5A97 LE R2.0
Ram : HyperX 8 Gb
Ekran Kartım : Hd 6850
İşletim sistemim : Windows 7 - 64 bit
Sorunum şu. Bilgisayar hiç bir şekilde 8 gb rami görmüyor Sistem de herşey normal sadece Ram 4 gb gözüküyor.
Biraz kurcaladım Kitap şu : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3 /M5A99FX_PRO_R20/M5_R20_Series_DRAM_QVL_1127.pdf
Fakat birşey anlamadım.
Resim atıyorum :

Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM'i DIMM 2 slotuna takmanız gerekmektedir. Siz DIMM 1 slotuna takmışsınız. Kullanım kılavuzunda tavsiye edilen 1600 MHz'lik tek modül RAM'ler DIMM 2 slotuna takılır. Eğer ilerde 2 adet 8 GB 1600 MHz RAM kullanırsanız Dual Channel (Çift Kanal) çalışması için, RAM'ler aynı olması kaydıyla DIMM 2 + DIMM 4 slotlarına takmalısınız.

Merhabalar,
Hesabım anlamadığım sebepten banlanmış. Türkçe karakter kullanmadığımı söylüyor fakat yukarıda yazılan yazıdan başka bir post'um bulunmamakta.
İnceledim işime yarar bir bilgi bulamadım.
8 GB RAM'i DIMM 2 slotuna takmanız gerekmektedir. Siz DIMM 1 slotuna takmışsınız. Kullanım kılavuzunda tavsiye edilen 1600 MHz'lik tek modül RAM'ler DIMM 2 slotuna takılır. Eğer ilerde 2 adet 8 GB 1600 MHz RAM kullanırsanız Dual Channel (Çift Kanal) çalışması için, RAM'ler aynı olması kaydıyla DIMM 2 + DIMM 4 slotlarına takmalısınız.
DIMM olarak her slota denedim 1. de kalmış fotoğrafı çekerken. Şuan DIMM 2. de Yani İşlemcinin yanında 2. slotta. Değişen birşey olmadı. Anakarttan şüphelenmeye başladım.
Evet tek modül.

RAM MHz'i 1600 olacağına 1151 görünüyor. Sistemde overclock var gibi görünüyor. Tüm bios ayarlarını default seçeneğine getirip dener misin? Yani BIOS' u eski haline çevirir misin?
Ayarlar ile çok oynadım evet fark ettim. OC yaptım işlemciye ama geri çektim. Bios'u update ettim geri çektim ileri ittim fakat hiçbir sonuç yok ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı