M5A97 R2.0 Ön Panel Bağlantıları ?

• Konuyu başlatan mahmut119
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 8B
M

mahmut119

Ziyaretçi
Herkese merhaba. Arkadaş'lar, benim arkadaşım'ın M5A97 R2.0 anakart'ı var. Kasa'yı temizlemek için tüm parça'larını sökmüş. Daha sonra, hepsini takmış fakat ön panel bağlantı'larına dikkat etmediği için takamamış. Ben de sizin yorum'larınızı almak istiyorum.

Soru1: Bu kablo'ları ters takınca bir şey'e zarar verir miyiz?
Soru2: Bunları takma'nın en kolay yolu nedir?(Anakart klavuz'una baktım ama bir şey anlamadım.)
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A97_R2.0/E8046_M5A97_R2.pdf
Soru3: Bu kablo'ların üstünde, beyaz yazı'lar var. (ör:usb v.b) Bu yazı'lar hangi yöne doğru olacak?

Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1: Zarar vermezsin fakat çalışmaz.
2: Anakartın üzerinde neyin ne olduğu yazabilir soketin dibinde. Eğer yazıyorsa kabloların ön panele kadar takip edip doğru motajı gerçekleştirebilir.

Eğer varsa fotoğraf atarasan daha güzel olur.

Ayrıca verdiğin linkte 39. sayfada herşey açık ve net olarak belli tek yapman gereken kabloların ön panele kadar takip etmek. :)

Güç, reset, güç/sürücü LED'lerini hatalı takarsanız sorun olmaz. Kullanım kılavuzunda nasıl takılacağını gösteren resimler var. USB bağlantıları sadece tek yönden yuvaya oturur.

Çok sağol'un arkadaş'lar cevap'lar beni tatmin etti.Ama bu kablo'ların üzerindeki beyaz yazı'lar hangi tarafa gelmeli.(usb'ler değil led'ler için söylüyorum)

Resimde halka içerisindeki kısımda siyah noktalar var kablonun ucuna baktığında bu noktaların karşılıkları olacak ona uygun olarak monte edeceksin. Ve yazıların dış tarada gelmesi lazım.

Resimde halka içerisindeki kısımda siyah noktalar var kablonun ucuna baktığında bu noktaların karşılıkları olacak ona uygun olarak monte edeceksin. Ve yazıların dış tarada gelmesi lazım.

Evet anladım. Hatta bazı yerler boş kalıyor. Peki dışa doğru nasıl gelecek? Anlamadım orayı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı