Çözüldü M5A99X EVO R2.0 Kurulumda SSD ve HDD Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thereturn06

Hectopat
İsletim sistemi kuracam fakat dedigim gibi HDD goruyorsa SSD görmüyor, SSD görüyorsa HDD gormuyor. Sistemi cumartesi gunu topladim, hala kullanamadim. Bilgisayari çalıştırınca siyah bir ekranda 2 satirlik bir yazi cikiyor. HDD veya SSD gormedigi icin cikiyor diye tahmin ediyom.

Anakartim Asus M5A99X EVO R2.0.
1 tane HDD ile 1 tane SSD var. Yardımlarınız bekliyorum.

Bende ilk bağladığımda sorun çıkardı açılmıyordu. İkisini de SATA 3 portuna takınca açılmıyor, SSD'yi SATA 3'e HDD'yi SATA 2'ye takınca sorun çözüldü. Belki böyle bir sorun vardır.

Denedim, SSD gördü sadece. SSD çıkarıp hard Disk taktım, gördü. Fakat bana BIOS ayarlarını söyleyebilir misiniz. Yeni sistem toplarken BIOS'da neler yapilacak anlatabilir misiniz. Anakartim ASUS M5A99X EVO R2.0.

SATA 3'e SSD, SATA 2'ye HDD tak ve yeniden başlat görüyor görmesse tekrar yeniden başlat kesin görür. Bende öyle olmuştu. BİOS için ayara gerek yok.

Sorun DVD'yi okuyamamasındaymış. Orjinal Vista DVD taktım, hemen okudu. Maalesef 32 Bit. 64 bit kurmak gerekiyor.

Nasil kuracam ben Windows 8'i ? Evde çalışır PC yok. Orjinalini de alamam 200 250 TL masraf etmek istemiyorum...

İstersen Microsoft'un sitesinden 75 TL karşılığında alabilirsin. CD, DVD devri kapanıyor artık. Eğer arkadaşında falan yapabilirsen flash belleğe boot et, bu şekilde daha iyi olur. Tabi 4 GB flash bellek, Windows 8 ISO dosyası, flash belleğe boot etmek için program ve PC lazım :) Bunlar varsa gerisi kolar...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı