Maalesef "com.android.provision" durdu hatası

Umut Dursun

Hectopat
Arkadaşlar selam, eski bir cihaz var elimde Turkcell T70. Bu cihazı asıl telefonumu tamire vereceğim için idarelik 3-4 gün kullanmak adına açmaya çalışıyorum, cihazı fabrika ayarlarına aldıktan sonra ekte bıraktığım "kullanım seçimi" ekranına atıyor. Bu ekranda neyi seçersem seçeyim 2. görseldeki hatayı alıyorum. Güvenli modu, yeniden fabrika ayarlarına almayı, Wi-Fi bağlamadan kurmayı denedim fakat işe yaramadı. Yardımlarınızı rica ediyorum :)

Yaklaşık 13 saatlik araştırmanın sonucunda çözümü buldum, tekrar yaşayan arkadaşlar olursa diye buraya da yazmak istedim. Kurcaladığımda com.android.provision uygulamasının Ana ekran ayarlarında olduğunu buldum ve baktığımda "turkcell arayüz" ve "com.android.provision" isimli 2 seçenek görüyordum. Provision olan seçeneği telefondan kaldırmak istediğimde benden root istedi fakat bundan pek anlamadığım için rootsuz olarak kaldırmanın yolunu buldum. Bu sayfada bulunan adımları takip ederek "com.android.provision" uygulamasını kaldırdığımda telefon bana arayüz seçim ekranı çıkardı, turkcell arayüzü seçtiğimde sıkıntısız şekilde kullanmaya başladım. Ayrıyeten, telefonla beraber gelen uygulamaları da kaldırmayı bu şekilde halletmiş oldum. Örnek olarak: bip ve fizy uygulamaları kalkmıyordu, can sıkıyordu ve bunu da aradan çıkarttım. Umuyorum ki birinin işine yarar da 13 saat internette dolanmak zorunda kalmaz :D

Moderasyon ekibinden konuyu kapatmalarını rica ediyorum :)

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-13_021950571.png
    resim_2023-08-13_021950571.png
    179,2 KB · Görüntüleme: 19
  • resim_2023-08-13_022001052.png
    resim_2023-08-13_022001052.png
    81,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı