Mac İçin Virüs Programı Gerekli Mi?

• Konuyu başlatan Xecituoner
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 13B
Mac için yazılmış virüs yok diye biliyorum. Dünyadaki virüslerin %97 Windows için. Onun için merak etmeyin virüs programı kurmanıza gerek yok.

MacOS için yazılmış virus yok mu ?
MAcOS için bir çok Trojan mevcut. Local Keyloggerlar ,Uzaktan kontrol (RAT) ler dahi mevcut. Dünyada , özelliklede ülkemizde MacOS konusunda bilgili kişilerin sayısı az olduğu için ve MacOS Hacking konusunda da bilgisi zayıf kişiler olduğu için bu düşünceye ulaşmanız normaldir. Türkiyedeki Hackerlık yaptığını idda edenlerin kullandığı PC ler için kullanılan Rat, Keylogger dan öte birşey bilmediklerinden saldırı alma ihtimaliniz az , ama işin ehlileri ile karşılaşırsanız bu iş çocuk oyuncağıdır :)

rat.png

rat2.png

MacOS lar için tavsiye edebileceğim Güvenlik Yazılımı ise Kaspersky Internet Security for Mac

Merhaba THE_MILLER öncelikle anonymous grubunun hangi lokasyonunda görev alıyorsun.

Ve de akıllıca bir düşün derim.

Apple bu işletim sistemini üretirken demişki hiç kimse benim işletim sistemime virüs sokamaz, sen gelmişsin burada mac işletim sistemlerine virüs girebilir diyor hangi akla mantık dedin ben onu çözemedin. Ben apple kullanıyorum 15 senedir hiç hackleyen olmadı zatende olamaz.

Hiç kimsenin apple işletim sistemlerinde virüs programının kullanmasına gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı